Kadeci Czarnych poza strefą medalową

Kadeci Czarnych poza strefą medalową
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Młodzi siatkarze Czarnych Radom nie zdobędą medalu na Mistrzostwach Polski Kadetów odbywających się w Proszowicach. Radomianie przegrali w ostatnim meczu fazy grupowej z Jastrzębskim Węglem 0:3 i pozostaje im walka o miejsca 5-8.Po czwartkowej porażce radomianie mieli na koncie jedno zwycięstwo i jedną przegraną i jeśli marzyli o awansie, to musieli pokonać Jastrzębski Węgiel. Piątkowi rywale podopiecznych trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego już wcześniej zapewnili sobie awans do fazy medalowej wygrywając dwa poprzednie mecze. 

Jastrzębianie nie przypadkowo zaliczani są do faworytów zmagań w Proszowicach. Mecz z Czarnymi zaczęli bardzo dobrze, już od pierwszych piłek pokazując swój potencjał. Odsłonę otwarcia podopieczni trenera Jarosława Kubiaka wygrali bardzo wysoko (25:15). Najbardziej zacięty był drugi set, kiedy to radomianie podjęli walkę (19:19). Końcówka jednak należała do rywali. W ostatniej partii jastrzębianie można powiedzieć, że dopełnili formalności wygrywając do 17. 

Ta porażka oznacza koniec marzeń Czarnych o medalu na tym turnieju. Radomianie kończą fazę grupową na trzecim miejscu z jednym zwycięstwem i dwoma przegranymi na koncie i pozostaje im już tylko walka o miejsca 5-8. Z grupy A do fazy medalowej awansowały Jastrzębski Węgiel oraz AZS UWM Olsztyn.

Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 22:25, 17:25)

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy