Hit transferowy! Reprezentant Francji w zespole Czarnych

Hit transferowy! Reprezentant Francji w zespole Czarnych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Beniaminek PlusLigi, Cerrad Czarni Radom dokonał imponującego wzmocnienia. Radomianie sięgnęli po atakującego reprezentacji Francji Mariena Moreau! Zawodnik uzgodnił szczegóły kontraktu i dołączy do drużyny prawdopodobnie po wrześniowych mistrzostwach Europy.

Marien Moreau przenosi się z Lazurowego Wybrzeża do Radomia. Ostatnio występował w AS Cannes. Zawodnik uzgodnił już szczegóły transferu do Cerrad Czarnych! Marien Moreau w kadrze beniaminka PlusLigi będzie jednym z najbardziej doświadczonych, ale i utytułowanych siatkarzy.

Sportowy dorobek mierzącego 201 cm wzrostu reprezentanta Francji robi wrażenie. Marien Moreau to triumfator Ligi Mistrzów (2005 - Tours VB). Był mistrzem Hiszpanii, cieszył się także z wygrania rozgrywek we Francji, a nawet Portoryko. W sumie w dotychczasowej karierze we wszelkiego rodzaju rozgrywkach na podium stawał 11 razy. - Z pozyskaniem reprezentacja Francji wiążemy duże nadzieje. Marien Moreau znajduje się w kwiecie siatkarskiego wieku. Powinien być filarem naszego zespołu - zapewnia trener Robert Prygiel.

Cerrad Czarni będą trzecim klubem siatkarza w tym roku. Rozpoczynał w Al Arabii Ad-Dauha, ale w marcu przeniósł się do AS Cannes. Polscy kibice o jego umiejętnościach mogli przekonać się m.in. śledząc potyczki tegorocznej edycji Ligi Światowej. W meczach Francja - Polska był jednym z najskuteczniejszych siatkarzy swojego zespołu.

Mariena Moreau przed podpisaniem kontraktu interesowały nie tylko warunki finansowe. Chciał wiedzieć jak najwięcej o zespole i zawodnikach, z którymi przyjdzie mu grać. Wypytywał o szereg szczegółów pozasportowych. - Marien jest bardzo zadowolony z perspektywy gry w PlusLidze. Przyjeżdżając do Polski spełni jedno ze sportowych zamierzeń. Liczę, że jego aklimatyzacja przebiegać będzie szybko i bez problemu, a nasza młodzież będzie mogła się nauczyć pełnego profesjonalizmu - zapewnia Robert Prygiel. Niestety Francuz do Radomia najprawdopodobniej trafi dopiero po Mistrzostwach Europy.

Niespełna 30-letni Marien Moreau występując w większości klubów grał z numerem 8 na koszulce. Wszystko wskazuje, że podobnie będzie w Radomiu.

źródło: czarni.radom.pl / fot. sport24.com

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy