Historyczny triumf Czarnych! Pierwsze zwycięstwo w PlusLidze!

Siatkarze Cerrad Czarni Radom odnieśli pierwsze, historyczne zwycięstwo w PlusLidze! Radomianie po ponad 2,5 godzinnym horrorze pokonali 3:1 w Bydgoszczy tamtejszy Transfer. Tym samym, podopieczni trenera Roberta Prygla opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Mecz w Bydgoszczy dla beniaminka z Radomia okazała się prawdziwą wojną nerwów. W pierwszym secie Transfer lepiej radził sobie na siatce, dobrze prezentował się w obronie. Po udanym zbiciu Yassera Portuondo objął prowadzenie 16:11, którego nie oddał już do końca. Gospodarze wygraną przypieczętowali atakiem ze środka Wojciecha Jurkiewicza.

Bydgoszczanie dobrze rozpoczęli drugą partię. Na szczęście wzmocniona zagrywka drużyny z Radomia doprowadziła do równowagi na parkiecie. Drużyny punkt za punkt grały do stanu 21:21. Dwa błędy, atak Janeczka najpierw w antenkę, następnie w aut przesądził o wygranej Czarnych. Okazało się, że drugi set był tylko przedsmakiem emocji zgotowanych kibicom przez siatkarzy w dwóch kolejnych odsłonach.

W trzecim secie dopingowani przez grupę najwierniejszych fanów z Radomia podopieczni Roberta Prygla wygrywali 3:0. Ponownie o wszystkim zadecydowała końcówka. Gdy Jozef Piovarci zablokował Walińskiego Czarni prowadzili już 24:21. Gospodarze wybronili jednak trzy piłki setowe. Przy stanie 26:26 najpierw serwis popsuł Kubańczyk Portuondo, następnie błąd w ataku popełnił Bartosz Janeczek.

Jeszcze większy horror sympatycy siatkówki przeżyli w czterej partii. I ponownie spory udział mieli w tym sędziowie. Za dyskusje z arbitrami, dotyczące ostatniej akcji trzeciej odsłony, na początku czwartego seta Marian Kardas ukarany został żółtą kartką. Transfer wygrywał 18:13, a nawet 21:17. Gdy Marcin Wika przechytrzył potrójny blok Czarnych na tablicy wyników pojawił się wyniki 23:21. Chwilę wcześniej przy stoliku sędziowskim nastąpiło ogromne zamieszanie. Towarzyszyło ono widowisku już do końca. Mecz zakończył as Jakuba Wachnika.

MVP spotkania wybrany został Dirk Westphal, przyjmujący Cerrad Czarnych Radom.

Transfer Bydgoszcz - Cerrad Czarni Radom 1:3 (25:18, 21:25, 26:28, 26:28)
Transfer: Salas, Janeczek, Portuondo, Wika, Jurkiewicz, Zniszczoł, Bonisławski (L) oraz Nowakowski, Waliński, Sieńko
Cerrad Czarni: Neroj, Kooistra, Wachnik, Westphal, Ostrowski, Kamiński, Kowalski (L) oraz Gutkowski, Radomski, Piovarći, Bołądź

źródło: czarni.radom.pl