Daniel Pliński w Cerrad Czarnych Radom!

Daniel Pliński w Cerrad Czarnych Radom!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Cerrad Czarni Radom dopiero co skończyli sezon, a już myślą o wzmocnieniach, które zapewnią sukcesy w kolejnej edycji PlusLigi. Dowodem na to jest transfer do klubu utytułowanego środkowego Daniela Plińskiego.

- Jesteśmy szczęśliwi, że możemy po radomsku przywitać Daniela. To dla nas doskonała informacja, że taki zawodnik będzie grał w naszym klubie - powiedział Janusz Stańczuk, prezes Cerrad Czarnych Radom.

- Bardzo, ale to bardzo cieszę się z tego, że przez najbliższe dwa lata będę grała dla Radomia i Czarnych. Wiadomo, że po siedmiu latach spędzonych w PGE Skrze Bełchatów było ciężko podjąć decyzję o transferze. Nie ukrywam, że do przejścia do Czarnych namówił mnie trener Robert Prygiel, z którym znamy się od lat. Dużo rozmawialiśmy o celach sportowych na najbliższy sezon oraz o funkcjonowaniu klubu. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy dobre wyniki - powiedział Daniel Pliński.

Zdaniem Roberta Prygla, trenera Czarnych, obecność w klubie tak doskonałego gracza będzie miała wpływ na młodych zawodników, którzy powoli wchodzą do drużyny.

- Kariera Daniela jest bogata w sukcesy. O kwestiach finansowych rozmawialiśmy może 5 minut, natomiast o przyszłości drużyny 10 godzin. Daniel przeszedł tu, aby grać w siatkówkę, a nie na niej zarabiać. Liczę nie tylko na jego umiejętności, ale również na to, że będzie "trzymał szatnię". Potrzebujemy mentalnego przywódcy, który szczególnie młodszym zawodnikom pokaże, na czym polega zawodowe uprawianie sportu - dodał trener Robert Prygiel.

Dodajmy, że Daniel Pliński to niejedyne wzmocnienie Czarnych na najbliższy sezon. W drużynie z Radomia zagra Lukas Kampa, były zawodnik Modeny. W przeszłości grał także m.in. w VFB Friedrichschafen (w barwach którego dwukrotnie sięgnął po Mistrzostwo Niemiec), włoskiej Piacenzie czy rosyjskim Biełogorie Biełgorod. Ma 28 lat i 195 cm wzrostu. Nowy rozgrywający "Wojskowych" będzie miał okazję występować w Radomiu ze swoim reprezentacyjnym kolegą Dirkiem Westphalem, który przedłużył kontrakt na kolejne dwa sezony. Umowa zawiera jednak opcję weryfikacji po zakończonym sezonie w przypadku niezadowalających wyników sportowych. Bardzo prawdopodobne, że w Radomiu swoją przygodę ze sportem będzie kontynuował także Michał Kędzierski.

Przypomnijmy, że z klubem pożegnali się już Bartłomiej Neroj, Jakub Radomski oraz Jozef Piovarci.

MS/foto. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy