Czarni zmierzą się z nieobliczalnym AZS Częstochowa

Czarni zmierzą się z nieobliczalnym AZS Częstochowa
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom w sobotę (1 lutego) zmierzą się na wyjeździe z AZS Częstochowa. Oba zespoły mają problemy kadrowe.

W minioną środę podopieczni trenera Roberta Prygla po dobrym meczu pokonali we własnej hali Lotos Trefl Gdańsk 3:1. Przed tym pojedynkiem niektórzy zawodnicy z kadry radomskiego klubu narzekali na urazy i infekcje. Niestety, zwycięstwo z gdańszczanami okupione zostały także kolejnymi kontuzjami dwóch środkowych - Jozefa Piovarciego oraz Adama Kamińskiego. Pierwszy w końcówce drugiego seta po wykonaniu mocnej zagrywki z wyskoku doznał urazu barku, a Kamiński kontuzji nabawił się w trakcie ostatniej akcji meczu, kiedy to zablokował atak Macieja Zajdera. Występ obu zawodników w sobotnim spotkaniu w Częstochowie jest raczej wykluczony.

Problemy kadrowe mają także rywale. We wtorek 28 stycznia Michał Bąkiewicz wydał oświadczenie, w którym napisał, że w związku z problemami zdrowotnymi, z którymi boryka się od jakiegoś czasu podjął decyzję o zawieszeniu swojej siatkarskiej kariery. Ponadto w piątek 31 stycznia klub rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Michałem Kamińskim.

Mimo tego sobotni pojedynek zapowiada się ciekawie. Oba zespoły są podobnie zbudowane - to mieszanki młodości z doświadczeniem. W pierwszej rundzie, w rozgrywanym w Radomiu spotkaniu, Cerrad Czarni pokonali AZS 3:1. Ponadto na korzyść podopiecznych trenera Roberta Prygla przemawia tabela PlusLigi. Czarni są na szóstym miejscu z dorobkiem 27 punktów. AZS ma ich na koncie czternaście mniej i zajmuje przedostatnią lokatę. Należy jednak pamiętać, że w tym sezonie już nieraz "sypnęło" niespodziankami, dlatego nie można dopisywać przed meczem punktów jakiemukolwiek zespołowi, tym bardziej, że Akademicy są, podobnie zresztą jak Czarni, zespołem nieobliczalnym.

Początek meczu AZS Częstochowa - Cerrad Czarni Radom w sobotę (1 lutego) o godz. 17:00 w hali Hali Sportowej "Częstochowa".

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy