Czarni zmierzą się z Akademikami z Częstochowy

Czarni zmierzą się z Akademikami z Częstochowy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Już w najbliższy poniedziałek (2 grudnia) siatkarze Cerrad Czarnych Radom rozegrają kolejne spotkanie ligowe we własnej hali. Tym razem ich przeciwnikiem będzie AZS Częstochowa. W przypadku zwycięstwa podopieczni trenera Roberta Prygla mogą wskoczyć do czołowej czwórki!

Dotychczas Akademicy uzbierali osiem punktów (trzy zwycięstwa i cztery porażki) i plasują się na dziewiątej pozycji w tabeli. Ekipa spod Jasnej Góry w poprzedniej kolejce pokazała charakter wygrywając 3:2 z rewelacją początku sezonu - Indykpolem AZS Olsztyn. Drużyna prowadzona przez trenera Marka Kardosa, jest mieszanką rutyny i doświadczenia z młodością. Największymi gwiazdami tej ekipy są niewątpliwie byli reprezentanci Polski - Dawid Murek czy Michał Bąkiewicz. Jeśli chodzi o siatkarzy młodszego pokolenia, występują tam m.in. Miłosz Hebda, Bartosz Bednorz, Damian Zygmunt czy Konrad Buczek.

Radomianie podejdą do poniedziałkowego tego pojedynku opromienieni świetnym występem przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi. - Mamy nadzieję, że nie będziemy schodzić z tej zwycięskiej ścieżki i w kolejnym spotkaniu również zgarniemy komplet punktów - zapowiada Adam Kowalski, libero Czarnych. W tym spotkaniu powinien już wystąpić Jakub Wachnik, który przez uraz mięśni grzbietu pauzował we wtorek.

Po ośmiu rozegranych meczach Czarni są rewelacją ligi. Zdobyli dotychczas czternaście punktów i w przypadku zwycięstwa za trzy punkty wskoczą do czołowej czwórki! Można więc chyba powiedzieć - i nie będzie to nadużycie - że to radomianie są faworytami tego starcia! Bilety na ten pojedynek są jeszcze w sprzedaży. Kasa otwarta zostanie o godz. 16.

Początek meczu Cerrad Czarni Radom - AZS Częstochowa w poniedziałek (2 grudnia) o godz. 18:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, ul. Narutowicza 9. Zapraszamy na naszą relację LIVE z tego pojedynku! 


Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/2_sport/czarni/tn_dsc_5894.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96