Czarni zdobędą punkty w meczu z liderem?

Czarni zdobędą punkty w meczu z liderem?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
To będzie pierwszy poważny test naszej drużyny. Już w najbliższą sobotę (27 października) podopieczni Wojciecha Stępnia oraz Roberta Prygla, w ramach 4 kolejki siatkarskiej I ligi mężczyzn, zagrają na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała.W ostatnim ligowym pojedynku, Czarni Radom zmierzyli się we własnej hali z Energetykiem Jaworzno. Wprawdzie styl gry, jaki zaprezentowali własnym kibicom, nie był nazwijmy to "miły dla oka", jednak jest to początek sezonu, w którym to zawodnicy zgrywają się ze sobą i tak naprawdę większość naszych siatkarzy, dopiero zapoznaje się z poziomem I ligi. 

Czarni Radom po trzech kolejkach mają na swoim koncie dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę. Ten bilans spotkań daje im, jak na razie czwartą lokatę w tabeli. Spośród ostatnich trzech pojedynków radomskich siatkarzy, dwa mecze odbyły się na wyjeździe. W pierwszym inauguracyjnym meczu w Będzinie, Czarni pewnie pokonali miejscowy Banimex 1:3, natomiast tydzień później, niestety ponieśli dość niespodziewaną porażkę, z młodym zespołem Pekpolu Ostrołęka 3:0. Teraz przed naszymi siatkarzami, kolejny wyjazdowy mecz. Rywalem Czarnych Radom będzie drużyna BBTS-u Bielsko-Biała, która w lidze, jak na razie nie odniosła jeszcze porażki.

Zespół z Bielska najpierw pokonał na wyjeździe Jadar Siedlce 2:3, zaś następnie pewnie pokonał już kolejne dwa zespoły: Ślepsk Suwałki (3:0 na własnym terenie) oraz Camper Wyszków (1:3 na wyjeździe). To na pewno nie będzie łatwe spotkanie. Jednak, jak podkreśla były zawodnik BBTS-u, a obecny atakujący Czarnych Radom - Krzysztof Ferek, kluczem do zwycięstwa na pewno będzie narzucenie własnego stylu gry rywalowi, ale przede wszystkim dobra gra zagrywką.

- Myślę, że hala w Bielsku nie jest ciężka i uważam, że żadnej z zespołów przyjeżdżający na tą halę, nie będzie miał problemów, aby się w niej odnaleźć. Jeżeli zagramy, tak jak w Będzinie, czyli od początku narzucimy rywalowi swój styl gry oraz zagramy mocną zagrywką, która jak się okazuje jest kluczowym elementem w każdym spotkaniu, myślę że powinniśmy przywieźć punkty z Bielska. - powiedział atakujący Czarnych Radom, Krzysztof Ferek.

W ostatnim pucharowym spotkaniu z Energetykiem Jaworzno, z bardzo dobrej strony pokazali się dotychczasowi zmiennicy w drużynie Czarnych Radom. Prym w ataku wiódł wcześniej wspomniany Krzysztof Ferek, a o dokładne przyjęcie zadbali Jakub Wachnik oraz Jakub Radomski, którzy również bardzo dobrze grali w elemencie obrony oraz kończyli wiele ważnych kontr. Jaki skład desygnuje na sobotni mecz trener Wojciech Stępień? To pytanie pozostawiamy Wam, a my sami typujemy naszą pierwszą "szóstkę" Czarnych Radom na to spotkanie.

Rozgrywający: Bartłomiej Neroj
Przyjmujący: Kamil Gutkowski, Jakub Wachnik
Środkowy: Bartłomiej Grzechnik, Maciej Kałasz
Atakujący: Krzysztof Ferek
Libero: Paweł Filipowicz

Czy Czarni Radom odniosą drugie zwycięstwo na terenie rywali? Czy BBTS z kolei zachowa miano niepokonanej w lidze? Te i wiele innych pytań, zweryfikuje parkiet. Spotkanie BBTS-u Bielsko-Biała z Czarnym Radom rozegrane zostanie w najbliższą sobotę (27 października) o godz. 17:00 w hali Victoria przy ulicy Bratków 16 w Bielsku-Białej.

Również chcielibyśmy zaprosić Państwa na relację LIVE z tego meczu, którą przeprowadzimy prosto z hali w Bielsku-Białej! Początek relacji od godziny 16:45. Zapraszamy!

Wszystkie mecze 4 kolejki siatkarskiej I ligi mężczyzn:

  • Ślepsk Suwałki - AZS UAM Poznań
  • Jadar Siedlce - Camper Wyszków
  • BBTS Bielsko-Biała - Czarni Radom
  • Energetyk Jaworzno - Kęczanin Kęty
  • Pekpol Ostrołęka - Stal Nysa
  • MKS MOS Będzin - Cuprum Lubin


Adam Kurasiewicz

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy