Czarni Radom polegli w Kętach, po pięcio setowej walce

Czarni Radom polegli w Kętach, po pięcio setowej walce
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Czarni Radom przegrali po tie-breaku z Kęczaninem Kęty podczas 9 kolejki siatkarskiej I ligi mężczyzn.Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych trenerów Wojciecha Stępnia i Roberta Prygla. Radomianie pierwszą partię wygrali gładko, do 17. Schody zaczęły się w kolejnej odsłonie, która padła łupem gospodarzy po wygranej na przewagi. Wiele emocji przyniósł także trzeci set, również wygrany przez Kęczanina zaledwie dwoma punktami. Aby wrócić do Radomia z choćby jednym punktem, Czarni musieli wygrać czwartą odsłonę. Tak też się stało.

Decydujący set miał dramatyczny i bardzo wyrównany przebieg. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie bezpiecznej przewagi co poskutkowało tym, że w Kętach była naprawdę gorąca końcówka. Zarówno jeden jak i drugi zespół miał swoje szanse na skończenie meczu. Jakby emocji było mało, to przy stanie 16:17 kontuzji doznał Jakub Radomski i musiał opuścić parkiet. Niestety dla radomskiego zespołu, ostatnie akcje należały do gospodarzy, którzy skutecznym blokiem zapewnili sobie triumf.

Po dziewięciu kolejkach Czarni plasują się na trzeciej pozycji w tabeli z dorobkiem 19 punktów.

Już w środę radomianie w ramach Pucharu Polski podejmą we własnej hali Ślepsk Suwałki, zaś w niedzielę 9 grudnia zagrają w 10 kolejce I ligi, również w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, z zeszłorocznym zwycięzcą pierwszoligowych rozgrywek, Stalą AZS PWSZ Nysa.

Kęczanin Kęty - Czarni Radom 3:2 (17:25, 27:25, 25:23, 21:25, 20:18)

Czarni Radom:
Neroj, Wachnik, Kałasz, Prygiel, Gutkowski, Grzechnik, Filipowicz (libero) oraz Kocik, Gonciarz, Ferek, Radomski
Kęczanin Kęty:
Fijałek, Mysera, Wawrzyńczyk, Błasiak, Walczykowski, Kubica, Mierzejewski (libero) oraz Kapuśniak, Wawrzyniak,


źródło: rekord24.pl, składy drużyn: SportRadom.pl

Adam Kurasiewicz

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/czarni/tn_dsc_7704.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96