Czarni pożegnali się z Pucharem Polski

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3 w ćwierćfinale Pucharu Polski i odpadli z rozgrywek.

W pierwszej odsłonie radomianie walczyli jak równy z równym z rywalem do stanu 15:14. Potem podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego zdobyli pięć oczek z rzędu i po autowym ataku Jakuba Wachnika było 15:19. Z tego wyniku radomianie już nie zdołali się podnieść i po technicznym ataku Nicolasa Marechala Jastrzębski wygrał partię otwarcia.

Drugi set od początku należał do brązowych medalistów PlusLigi poprzedniego sezonu. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili oni z pięcioma punktami przewagi (3:8). To prowadzenie utrzymali do samego końca. Czarni obronili pierwszą piłkę setową, ale chwilę później po obiciu bloku przez Michała Kubiaka przegrywali już 0:2.

Podopieczni trenera Roberta Prygla podjęli jednak walkę. Na początku trzeciej partii wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie (7:4). Kilka chwil później, od stanu 11:10 Czarni zdobyli dziewięć oczek z rzędu, a Jastrzębie w tym samym czasie zaledwie trzy (20:13)! To pozwoliło im wrócić do gry w tym meczu.

Kolejny set miał bardzo podobny przebieg do partii otwarcia tego meczu. Ponownie wyrównana walka trwała mniej więcej do drugiej przerwy technicznej, a w końcówce uczestnik Final Four Ligi Mistrzów odskoczył na kilka punktów i po autowym serwisie Bartłomieja Bołądzia wygrał 3:1 i awansował do półfinału Pucharu Polski.

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:19, 25:17, 18:25, 25:18)
Cerrad Czarni: Neroj, Wachnik, Grzechnik, Bołądź, Westphal, Kamiński, Filipowicz (L) oraz Faryna, Radomski, Kędzierski, Gutkowski. Ostrowski
Jastrzębski Węgiel: Masny, Mareszal, Pajanek, Łasko, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (L) oraz Malinowski, Van de Voorde, Filippov, Popiwczak