Czarni powtórzą sukces sprzed roku? Zagrają ze Skrą

Czarni powtórzą sukces sprzed roku? Zagrają ze Skrą
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Na ten mecz z pewnością od dawna czekają siatkarscy kibice w Radomiu. W środę (29 października) Cerrad Czarni podejmą we własnej hali mistrza Polski, PGE Skrę Bełchatów!

Przed rokiem skazywani na porażkę radomianie sprawili ogromną sensację. Ówczesny beniaminek PlusLigi pokonał w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu przyszłego mistrza Polski 3:1.

W aktualnym sezonie PGE Skra potwierdza jednak znakomitą dyspozycję. W sześciu rozegranych kolejkach podopieczni trenera Miguela Falaski zgarnęli komplet punktów i przegrali zaledwie jednego seta (w starciu z MKS Banimexem Będzin na inaugurację).

Radomianie radzą sobie nieco gorzej. Zanotowali dotychczas trzy wygrane i trzy porażki. Dwie z nich dość niespodziewane, bo z AZS Częstochowa oraz Cuprum Lubin.

W środowy wieczór to nie powinno mieć jednak większego znaczenia. Na mecz ze Skrą podopieczni trenera Roberta Prygla na pewno wyjdą maksymalnie zmobilizowani i będą chcieli powtórzyć ubiegłoroczny sukces. Przed nimi jednak arcytrudne zadanie.

Do treningów z ekipą mistrza Polski wrócił już Mariusz Wlazły, który przyjechał ze swoim zespołem do Radomia. MVP siatkarskich mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce miał ostatnio drobne problemy z plecami, ale wznowił już treningi. Nie wiadomo jednak czy rozpocznie mecz w wyjściowym składzie.

Batalia ze Skrą Bełchatów to dla Czarnych początek maratonu, w którym zmierzą się z czołowymi drużynami PlusLigi. W następnej kolejce "wojskowi" zagrają z Asseco Resovią Rzeszów, potem z Jastrzębskim Węglem i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Początek meczu Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów w środę (29 października) o godz. 20:30 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy