Czarni o krok od historycznego awansu do finału play-off!

Po sobotnim meczu, gdzie "Wojskowi" wygrali z Cuprum Lubin 3:2, w drugim meczu półfinałowym play-off, radomska drużyna pewnie pokonała lubinian 3:1. W całej rywalizacji podopieczni Wojciecha Stępnia prowadzą już 2:0 i w środowym (24 kwietnia) meczu w Lubinie będą chcieli zapewnić sobie awans do wielkiego finału play-off I ligi.

Skrót video - TUTAJ!
Zapis relacji LIVE - TUTAJ!
Pomeczowe wypowiedzi - TUTAJ!

Tak zdeterminowany i waleczny zespół Wojciecha Stępnia chcielibyśmy oglądać zawsze. Siatkarze Czarnych Radom po raz drugi w ostatni weekend stanęli na wysokości zadania i nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa.

Już w premierowej odsłonie, drugiego meczu półfinałowego fazy play-off siatkarze z Radomia pokazali, że o zwycięstwo podopiecznym Pawła Szabelskiego będzie niezwykle ciężko. Czarni niesieni wspaniałym dopingiem kibiców od pierwszych akcji narzucili rywalom swój styl gry i po niespełna kilku minutach gry prowadzili już (8:4). Przy stanie (9:5) siatkarze z Lubina stracili dwa punkty w jednym ustawieniu. Najpierw z piłką w ataku minął się na środku Michalski, zaś w kolejnej akcji blokowany przez Gutkowskiego i Gałązkę był Żuk, a tablica z wynikiem pokazywała już (11:5). Czarni nie zamierzali zwalniać i chwilę później po asowej zagrywce Neroja było już (17:12). Trener gości zaczął rotować składem. Na rozegraniu w miejsce Oczki pojawił się Antosik, zaś na atak za Wilka wszedł Dykas. Zmiany przeprowadzone przez szkoleniowca Cuprum nic szczególnego nie wniosły, a Czarni pewnie kroczyli do zwycięstwa w tej partii. Przy stanie (20:16) fenomenalnym atakiem z szóstej strefy popisał się Wachnik, zaś w kolejnej akcji tym samym chciał odpowiedzieć Kordysz, jednak czujny na siatce był Grzechnik, który zablokował kapitana przyjezdnej drużyny (22:16). Goście w tym secie zdobyli już tylko dwa punkty, a premierową odsłonę zakończył zepsutym serwem Dykas (25:18).

W drugiej partii obraz gry praktycznie się nie zmienił i to Czarni ponownie dyktowali warunki gry na parkiecie. Pomimo wyrównanego początku, siatkarze Wojciecha Stępnia od stanu (6:4) rozpoczęli koncertową grę. W ataku po stronie gospodarzy nie do zatrzymania był Wachnik oraz Gutkowski, zaś duża liczba własnych błędów po stronie Cuprum oraz pomyłki w atakach sprawiły, że podopieczni Pawła Szabelskiego ponownie musieli gonić wynik w tym meczu (10:6). Od stanu (11:7) Czarni zaczęli zdobywać punkty seriami. Sygnał do zdecydowanego ataku asem serwisowym dał Prygiel. W kolejnych wymianach górą byli gospodarze, którzy na swoją korzyść rozstrzygali długie wymiany. Przy stanie (18:11) niewyobrażalnie trudną piłkę na potrójnym bloku skończył Wachnik, a siatkarze z Lubina zaczęli nerwowo spoglądać na tablice z wynikiem (19:11). W kolejnych akcjach radomianie kontrolowali przebieg tego spotkania. Po zepsutym serwisie Kordysza oraz wykorzystanej przez gospodarzy kontry, Czarni mieli w górze piłki setowe (24:17). Tę odsłonę szybko jednak zakończył Wachnik, który nie dał zatrzymać się blokiem i "Wojskowi" w całym meczu prowadzili już 2:0.

Trzeci set pokazał jednak nam waleczność zespołu z Lubina. Trener gości konsekwentnie stawiał na swoich dwóch zmienników - atakującego Dykasa oraz rozgrywającego Antosika. Trzeba przyznać, że w tym secie, to głównie oni przyczynili się do korzystnego dla nich wyniku. Na początku trzeciej odsłony "Wojskowi" po błędach Żuka oraz Buniaka w ataku, znów objęli znaczne prowadzenie (7:4). Szybko wzięty czas przez szkoleniowca Cuprum, mocno odmienił postawę jego siatkarzy. Przy stanie (10:9) w polu zagrywki pojawił się Kordysz, który najpierw popisał się asem serwisowym, zaś chwilę później jego zagrywkę na drugą stronę przyjął Wachnik, a Dykas nie przywykł marnować swoich kontr w tym meczu i to goście wyszli na prowadzenie (10:11). Po chwili Czarni jednak zdołali doprowadzić do remisu (12:12), jednak goście po asach Antosiaka i Żuka oraz skutecznie zakończonych kontrach przez Dykasa i Kordysza, znów wyszli na zdecydowane prowadzenie (16:19). Mimo, że "Wojskowi" doskoczyli swoich rywali na dwa punkty w końcówce tego seta (20:22) to jednak goście zdobyli tą partię. Zwycięstwo przypieczętował atakiem z lewego skrzydła, kapitan zespołu Kordysz (22:25).

Czwarty set, jak się okazało był ostatnią odsłoną tego spotkania. Mimo, że goście po wygranej w trzeciej partii, byli zdeterminowani do doprowadzenia do tie-breaka, to jednak Czarni mieli ostatnie zdanie w tym meczu. "Wojskowi" górowali zdecydowanie w tej odsłonie na siatce i bezlitośnie zatrzymywali blokami siatkarzy Cuprum. Kiedy tablica z wynikiem pokazywała (17:11) nikt w hali MOSiR-u nie wyobrażał sobie innego wyniku, jak 3:1 w całym spotkaniu. Czarni w czwartym secie pokonali Cuprum 25:18 i to oni mogli świętować drugie zwycięstwo w ostatni weekend, które znacznie przybliża ich do wielkiego finału play-off.

MVP spotkania: Kamil Gutkowski (Czarni Radom)

Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 25:17, 22:25, 25:18)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 (do trzech zwycięstw)

Czarni Radom: Grzechnik, Neroj, Wachnik, Prygiel, Gutkowski, Gałązka, Filipowicz (libero) oraz Kałasz, Gonciarz.
Cuprum Lubin: Michalski, Buniak, Oczko, Żuk, Wilk, Kordysz, Tylicki (libero) oraz Łapszyński, Antosik, Dykas, Węgrzyn.