Czarni mają brązowych medalistów mistrzostw świata!

W Polsce zakończyło się wielkie święto siatkówki. W katowickim Spodku rozegrane zostały w niedzielę (21 września) mecze o medale mistrzostw świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Polski czym powtórzyła sukces sprzed 40 lat! Powody do zadowolenia mają też zawodnicy Cerrad Czarnych Radom, bowiem Lukas Kampa oraz Dirk Westphal wywalczyli brązowe medale!

W 1974 roku Polacy wywalczyli złote medale na mistrzostwach świata rozgrywanych w Meksyku. W 2014 powtórzyli ten sukces, w dodatku na turnieju rozgrywanym we własnym kraju. Taki sukces smakuje wspaniale!

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom też odegrali znaczące role na tym turnieju. Lukas Kampa i Dirk Westphal wraz z reprezentacją Niemiec wywalczyli brązowe krążki pokonując w meczu o trzecie miejsce reprezentację Francji. Dodatkowo Kampa został wybrany najlepszym rozgrywającym mistrzostw.

Radomski klub nie miał zawodnika, który wywalczyłby medal mistrzostw świata lub Europy od 1983 roku. Wtedy to podczas mistrzostw Starego Kontynentu Jacek Rychlicki wywalczył z reprezentacją Polski srebrny medal. Po 31 latach Czarni mogą się pochwalić dwoma zawodnikami, którzy wywalczyli brąz na mistrzostwach świata.

W turnieju rozgrywanym w Polsce wziął także udział inny zawodnik Cerrad Czarnych Radom - Mikko Oivanen. Jego reprezentacja Finlandii odpadła jednak po drugiej fazie rozgrywek.