Czarni chcą zatrzymać rozpędzony Jastrzębski Węgiel

Czarni chcą zatrzymać rozpędzony Jastrzębski Węgiel
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Już w środę (19 lutego) Cerrad Czarni Radom rozegrają kolejny mecz w PlusLidze. Tym razem ich rywalem będzie naszpikowany gwiazdami i będący w ostatnim czasie w świetnej formie Jastrzębski Węgiel.

Siatkarze nie mają wiele czasu na odpoczynek. W miniony piątek podopieczni trenera Roberta Prygla wygrali z BBTS-em Bielsko-Biała 3:0 zapewniając sobie tym samym awans do fazy play-off, a już w środę czeka ich trudny test - pojedynek z Jastrzębskim Węglem, który niedawno pokonując Asseco Resovię Rzeszów awansował do Final Four Ligi Mistrzów.

O powtórkę z listopada, kiedy to radomianie sensacyjnie pokonali Jastrzębskiego (3:0) będzie niezwykle trudno. Ekipa prowadzona przez Włocha Lorenzo Bernardiego spisuje się ostatnio rewelacyjnie. Oprócz wspomnianego awansu do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów, wygrali sześć ostatnich spotkań w PlusLidze!

Cerrad Czarni mają jednak zapewniony awans do fazy play-off, dlatego też do trzech ostatnich spotkań, w których będą się mierzyć z ubiegłorocznymi medalistami, podejdą bez zbędnej presji. Może to być duży atut drużyny z Radomia w tych pojedynkach.

- Po tym jak zapewniliśmy sobie awans do najlepszej ósemki będziemy grać ze zdecydowanie mniejszym obciążeniem. Mecze, w których nie byliśmy faworytami wyglądały dużo lepiej w naszym wykonaniu. Nie będę ukrywał, że po wielkim sukcesie Jastrzębskiego, jakim jest awans do Final Four Ligi Mistrzów liczymy, że może trochę może zejdzie z nich powietrze. Wychodzimy przy stanie 0:0 i będziemy walczyć - zapewnia Robert Prygiel, trener Cerrad Czarnych Radom.

Początek meczu Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom w środę 19 lutego o godz. 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy