Czarna seria siatkarzy trwa. Porażka z ZAKSĄ

Piątej porażki z rzędu w PlusLidze doznali siatkarze Cerrad Czarnych Radom. Tym razem w sobotę (15 listopada) przegrali na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Ostatnie tygodnie nie są szczęśliwe dla drużyny z Radomia. Czarni ostatni raz wygrali 22 października, kiedy to w radomskiej hali MOSiR pokonali BBTS Bielsko-Biała. Potem podopieczni trenera Roberta Prygla musieli przełknąć gorycz porażki aż pięciokrotnie. Najpierw w Lubinie w pojedynku z tamtejszym Cuprum, później dwukrotnie u siebie, najpierw z PGE Skrą Bełchatów, a potem z Asseco Resovią Rzeszów. Dwie ostatnie porażki Czarni ponieśli w wyjazdowych spotkaniach z Jastrzębskim Węglem i teraz z ZAKSĄ.

O ile w poprzednich czterech pojedynkach radomianie urywali rywalom chociaż po jednym secie, tak z Kędzierzyna-Koźla wyjechali z zerowym dorobkiem zarówno po stronie setów jak i punktów. Pojedynek zaczął się dla ekipy z Radomia fatalnie. Już po kilku minutach ZAKSA prowadziła siedmioma punktami (14:7) i tę dużą przewagę utrzymała do końca partii otwarcia.

Początek drugiej odsłony był zdecydowanie lepszy w wykonaniu Czarnych. Po skutecznym ataku Mikko Oivanena był remis 11:11. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze co prawda odskoczyli na dystans trzech oczek, ale radomianie szybko zdołali doprowadzić do ponownego wyrównania (19:19). Końcówka należała jednak do ZAKSY, a seta zakończył Dick Kooy.

Przyjezdni nie złożyli jednak broni przez sporą część trzeciej partii byli na prowadzeniu. Po autowych zagrywkach Jurija Gladyra i Dominika Witczaka było 9:11. Kolejne minuty to wyrównana walka. Niestety tylko do stanu 19:19. Potem radomianie stracili cztery punkty w jednym ustawieniu. Co prawda później atak skończył Wojciech Żaliński i było 23:20, ale na nic więcej Czarnych w tym meczu nie było już stać, a miejscowi po skutecznym bloku mogli cieszyć się z wygranej 3:0.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:16, 25:22, 25:20)
ZAKSA: Zagumny, Gladyr, Kooy, van Dijk, Ruciak, Kaźmierczak, Zatorski (L) oraz Abdel-Aziz, Witczak, Rejno
Cerrad Czarni: Bołądź, Pliński, Grzechnik, Żaliński, Wachnik, Kampa, Kowalski (L) oraz Westphal, Ratajczak, Kędzierski, Gutkowski, Oivanen