Cerrad liderem PlusLigi!

Mecz w Warszawie rozpoczął się od dobrej gry Cerradu. Czarni już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili z przewagą trzech punktów. Po chwili prowadzenie gości wzrosło do sześciu "oczek". "Wojskowi" grali na wysokiej skuteczności, a głównym egzekutorem ataków w naszym zespole był Artur Szalpuk, który w pierwszym secie skończył aż siedem piłek. Pierwsza partia zakończyła się wyraźnym zwycięstwem Cerradu.

W drugiej odsłonie meczu lepiej zaprezentowali się gospodarze. Co prawda na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsi byli "Wojskowi", ale później do końca partii zawsze na prowadzeniu utrzymywali się podopieczni Jakuba Bednaruka. O sukcesie warszawian w tym secie w dużej mierze zdecydowała słabsza skuteczność radomian oraz dobra dyspozycja Pawła Zagumnego, który posyłał doskonałe piłki do niemal wszystkich swoich zawodników. W drugiej partii pewnie wygrała Politechnika i doprowadziła do remisu w derbowym pojedynku.

Długo w trzeciej partii utrzymywał się remisowy wynik. Dopiero w okolicach drugiej przerwy technicznej kilka punktów przewagi zdobyli goście. Błędy gospodarzy pozwoliły Cerradowi odskoczyć na pięć "oczek" i choć w końcówce warszawianie zerwali się do heroicznej pogoni to i tak po asie serwisowym Bartłomieja Bołądzia Czarni wygrali tego seta 25:22.

Czwarty set to już popis przyjezdnych. Radomianie już na pierwszej przerwie technicznej wyraźnie prowadzili, a wraz z upływem czasu powiększali swoją przewagę. W końcowych minutach tego pojedynku stołeczna drużyna wyraźnie siadła i oddała pole radomianom. Cerrad wygrał tego seta 25:15 a całe spotkanie 3:1.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący Cerradu Czarnych Radom - Bartłomiej Bołądź.

Po tym spotkaniu radomianie z dorobkiem siedmiu punktów objęli prowadzenie w tabeli PlusLigi, choć większość pojedynków trzeciej kolejki zostanie rozegranych w środę i zapewne kilka drużyn wyprzedzi Czarnych w ligowym zestawieniu. Kolejny mecz podopieczni Raula Lozano rozegrają w sobotę (14 listopada) o godz. 17.00, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z AZS-em Częstochowa.

AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom 1:3 (19:25, 25:19, 22:25, 15:25)

AZS Politechnika Warszawska: Zagumny, Halaba, Lemański, Filip, Samica, Smoliński, Olenderek (l) oraz Łapszyński, Mikołajczak, Kowalczyk

Cerrad Czarni Radom: Kampa, Żaliński, Grzechnik, Bołądź, Szalpuk, Pliński, Majstorović (l) oraz Szczurek, Ostrowski, Grobelny