Cerrad Czarni z Pucharem prezydenta Starachowic

Cerrad Czarni z Pucharem prezydenta Starachowic
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Turniej w Starachowicach był ostatnim sprawdzianem formy radomian przed inauguracją rozgrywek PlusLigi. Na otwarcie zmagań w Starachowicach „Wojskowi” poradzili sobie z mistrzem Holandii Abiant Lycurgus Grooningen. W drugim półfinale Indykpol AZS Olsztyn wygrał z Łuczniczką Bydgoszcz i to drużyna z Warmii i Mazur była finałowym rywalem radomian.

Mecz o trofeum dostarczył kibicom wielu emocji. Już w pierwszym secie byliśmy świadkami wyrównanej batalii, a zwycięzcę tej partii wyłoniła dopiero gra na przewagi. W nerwowej końcówce minimalnie lepsi okazali się radomianie, którzy wygrali tę partię 36:34. Ta porażka wyraźnie rozdrażniła przyjezdnych, którzy w drugim secie robili nasz zespół do 15. A w kolejnej partii w identycznym stosunku triumfowali radomianie. Indykpol nie dał za wygraną i doprowadził do tie-breaka. W kluczowym secie ponownie walka poszła na noże, a w samej końcówce lepsi okazali się siatkarze Cerradu Czarnych Radom, którzy wygrali tę partię 16:14, a całe spotkanie 3:2.

W meczu o brązowy medal Łuczniczka Bydgoszcz pokonała Abiant Grooningen.

Teraz przed „Wojskowymi” ostatni tydzień przygotowań do ligowej wali. Pierwszy mecz na parkietach PlusLigi radomianie rozegrają 30 września, kiedy to zmierzą się z GKS-em Katowice.

Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (36:34, 15:25, 25:15, 21:25, 16:14)Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy