Cerrad Czarni Radom triumfują na Słowacji

Cerrad Czarni Radom triumfują na Słowacji
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Podopieczni Raula Lozano na Słowację pojechali w mocno rezerwowym składzie. Obowiązki reprezentacyjne wykluczyły z rozgrywek Artura Szalpuka i Lukasa Kampę. Przeziębiony Daniel Pliński został w Radomiu, a Wojciecha Żalińskiego zatrzymały sprawy prywatne.

Mimo dosyć eksperymentalnego składu Czarni zagrali na Słowacji trzy bardzo dobre spotkania. Na początek turnieju radomianie wygrali po pięciosetowej walce z KDS Sport Kosice. Raul Lozano w pierwszym składzie wysłał do boju: Patryka Szczurka, Bartłomieja Grzechnika, Michała Ostrowskiego, Igora Grobelnego, Jakuba Wachnika, Bartłomieja Bołądzia i Adama Kowalskiego. Radomianie w tie-breaku wypracowali trzypunktową przewagę, ale potem ją roztrwonili i zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatnich akcjach.

W drugim spotkaniu Czarni zmierzyli się z Miradem PU Presov. W meczu tym więcej okazji do gry otrzymał Zack La Cavera i Jakub Zwiech. W drugim secie dobrą zmianę dał Radosław Zbierski. Nominalny libero popisał się serią skutecznych zagrywek. Radomianie wygrali to spotkanie 3:1.

W ostatnim spotkaniu turnieju Cerrad błyskawicznie rozprawił się z trzecią drużyną ligi węgierskiej – Vegyesz RC Kazincbarcika. W żadnym z trzech setów radomianie nie oddali rywalom nawet 20 punktów. Najlepszy zawodnikiem spotkania wybrany został rozgrywający Czarnych Patryk Szczurek.

Po tym zwycięstwie Cerrad Czarni Radom zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju Mirad Cup 2015.

Wyniki:

Cerrad Czarni Radom - KDS Sport Košice 3:2 (25:22, 17:25, 25:17, 23:25, 15:13)

Mirad PU Prešov – Cerrad Czarni Radom 1:3 (25:22, 22:25, 25:27, 21:25)

Cerrad Czarni Radom - Vegyesz RC Kazincbarcika 3:0 (25:11, 25:19, 25:19)

KD / fot. wksczarni.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy