Cerrad Czarni Radom mistrzami Polski!!!

Cerrad Czarni Radom mistrzami Polski!!!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

RCS Cerrad Czarni Radom po wyeliminowaniu Jastrzębskiego Węgla i LOTOSU Trefla Gdańsk awansowali do turnieju finałowego Młodej Ligi. W półfinale w Legionowie „Wojskowi” okazali się lepsi od Espadonu Szczecin i w niedzielę (30 kwietnia) zagrali o złoto. Po drugiej stronie siatki stanęli zawodnicy BBTS-u Bialsko-Biała, którzy w ½ pokonali MOS Wolę Warszawa.

Dla RCS-u Cerradu Czarnych Radom to trzeci finał Młodej Ligi z rzędu. Dwa sezonu temu „Wojskowi” sięgnęli po złoto, a przed rokiem w finale musieli uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla i zdobyli srebrne medale.

Po raz kolejny w wyjściowym składzie Cerradu znalazło się aż sześciu zawodników z PlusLigi. Od pierwszej piłki radomianie zaczęli z Michałem Kędzierskim, Jakubem Zwiechem, Tomaszem Fornalem, Jakubem Ziobrowskim, Bartłomiejem Bołądziem i Piotrem Filipowiczem. Skład uzupełnił Jakub Tyszko. Natomiast w szeregach BBTS-u też pojawili się zawodnicy, który na co dzień walczą w najwyższej klasie rozgrywkowej, chociażby Paweł Gryc i Wojciech Siek.

Radomianie od pierwszej piłki narzucili swój styl gry. W dwóch pierwszych akacjach zablokowali rywali i pokazali im kto tego dnia będzie rządził. RCS Cerrad Czarni Radom szybko odskoczyli na kilka punktów (7:1), a zawodnicy z Bielska przez długie momenty nie potrafili znaleźć recepty na dobicie się do parkietu. Dopiero po kilku minutach i asie serwisowym Pawła Gryca ich strata zmalała do czterech punktów (15:11), ale na więcej w tym secie nie było ich stać i radomianie pewnie wygrali premierową partię 25:19.

Po zmianie stron z animuszem zaczęli siatkarze BBTS-u. Zawodnicy z Bielska prowadzili już 3:1, ale po chwili radomianie zdobyli cztery punkty z rzędu i objęli prowadzenie. Przez dług czas partia była wyrównana, ale później Czarni wrzucili wyższy bieg i mocną zagrywką rozbili swoich rywali. Dzięki temu „Wojskowi” wygrali drugiego seta 25:16 i prowadzili w meczu 2:0.

W meczu o brązowy medal MOS Wola Warszawa okazała się lepsza od Espadonu Szczecin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu ze stolicy 3:2.

RCS Cerrad Czarni Radom – BBTS Bielsko-Biała (25:19, 25:16)

RCS Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Tyszko, Fornal, Bołądź, Zwiech, Ziobrowski, Filipowicz (l) oraz Moniak

BBTS Bielsko-Biała: Grad, Siek, Czerwiński, Gryc, Skowroński, Piotrowski, Marek (l) oraz Skotarek, Michalec, Śnieżek, Dorosz

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy