Brązowi medaliści MŚ w "Kochanowskim"

Brązowi medaliści MŚ w
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom gościli w kolejnej szkole. Tym razem w ramach Dnia Niemieckiego Zespół Szkół nr 6 im. Jana Kochanowskiego odwiedzili brązowi medaliści mistrzostw świata 2014, którym towarzyszył szkoleniowiec radomskiego zespołu.

Lukas Kampa, Dirk Westphal i Robert Prygiel zostali bardzo gorąco przyjęci przez uczniów, co potwierdził trener WKS-u. - Byliśmy w różnych szkołach, ale takiego powitania jeszcze nigdzie nie mieliśmy - przyznał. Przedstawiciele radomskiej drużyny już od przekroczenia murów szkoły słyszeli głośne okrzyki "Czarni", którym towarzyszyły... bębny.

Zobacz galerię zdjęć

Zaproszeni goście najpierw obejrzeli krótki materiał z zakończonych nie tak dawno mistrzostw świata, a później przystąpili do odpowiadania na pytania. Zawodnicy przyznali, że pochodzą z usportowionych rodzin, że siatkówka była z nimi od dziecka, dlatego zdecydowali się zająć nią zawodowo. W przypadku Dirka wyglądało to jeszcze "prościej", uczęszczał bowiem do elitarnej szkoły sportowej w Berlinie. - Oczywiście mieliśmy zdecydowanie więcej zajęć z WF-u, nauczyciele byli bardziej wyrozumiali. Muszę jednak przyznać, że dzięki tej szkole byłem lepiej zorganizowany - podkreślił przyjmujący.

Siatkarze zdradzili również, czy mają jakieś plany na to, co będą robić po zakończeniu kariery. - Myślę, że w tym momencie na pewno nie chciałbym być trenerem - zaznaczył z uśmiechem Lukas Kampa. Zawodnicy przyznali także, że zdarza im się grywać w karty, ale zapewnili od razu, że traktują tego jako hazardu i że nie przegrali większych sum.

Po zakończeniu części oficjalnej Dirk Westphal, Lukas Kampa i Robert Prygiel rozegrali seta z reprezentacją szkoły, który zakończył się zwycięstwem Czarnych 15:11. Później przyszedł moment, na który uczniowie czekali najbardziej: wspólne zdjęcia i autografy. - W Niemczech nie jesteśmy aż tak popularni, jak wam się wydaje. Cieszymy się natomiast faktem, że w Polsce siatkówka cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem - zgodnie stwierdzili reprezentanci Niemiec.

MN / wksczarni.pl / fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy