Beniaminek z Będzina na drodze Czarnych

Beniaminek z Będzina na drodze Czarnych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Przed siatkarzami Cerrad Czarnych Radom drugi mecz w sezonie 2014/2015, a pierwszy przed własną publicznością. Podopieczni trenera Roberta Prygla w sobotę (11 października) zmierzą się z MKS Banimexem Będzin.

W sobotnie popołudnie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu zamelduje się beniaminek PlusLigi. Na ławkach trenerskich obu zespołów zasiądą byli koledzy z boiska, z czasów gry w AZS Yawalu Częstochowa - Damian Dacewicz oraz Robert Prygiel. W tamtym czasie ekipa spod Jasnej Góry sięgnęła po mistrzostwo i brązowy medal mistrzostw Polski.

Zespół z Będzina zbudowany jest z tylko i wyłącznie z polskich zawodników. W szeregach Banimexu występuje wychowanek Czarnych Radom, Maciej Pawliński. Na środku gra z kolei Mariusz Gaca, który w sezonie 2010/2011 bronił barw Jadaru Radom rywalizującego wtedy w pierwszej lidze.

W pierwszej kolejce podopieczni trenera Damiana Dacewicza rywalizowali z mistrzem Polski, PGE Skrą Bełchatów. Beniaminek "urwał" faworytowi jednego seta, ale na przestrzeni całego meczu nie miał większych szans na sprawienie niespodzianki. W trzeciej i czwartej partii Banimex przegrał wysoko, do 13 i 18.

Cerrad Czarni mają za sobą z kolei świetną inaugurację. W Hali Legionów w Kielcach radomianie pokonali Effector Kielce 3:0 w setach do 16, 22 i 21. Ten triumf dał "wojskowym" pierwsze miejsce w tabeli ex aequo z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem, którzy mają identyczny bilans małych punktów!

W sobotnim spotkaniu trener Robert Prygiel będzie mógł prawdopodobnie skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. Pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Mikko Oivanena, który co prawda trenuje już na pełnych obrotach, ale względy formalne mogą przeszkodzić mu w debiucie w radomskim zespole.

Początek meczu Cerrad Czarni Radom - MKS Banimex Będzin w sobotę (11 października) o godz. 17:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, ul. Narutowicza 9. Zapraszamy na relację LIVE!Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

RADOM FOOD FEST: Zobacz, co zjemy

~ Dla mnie osobiście największym zaskoczeniem jest Restauracja Leśny Dwór! Słyszałem o niej już od kilku lat ale zawsze było mi nie po drodze. Jednak nauczony wygody zawsze wybierałem się z rodziną do lokalnych knajp w centrum miasta. Ten festiwal jednak zmotywował mnie z całą gromadą moich dzieci i ukochaną żoną do wycieczki w kierunku Skaryszewa - a tam coś co moje dzieci skomentowały: "tato, tatusiu - obiecaj nam, że jak tylko zrobi się cieplej będziemy tu przyjeżdżać na ten plac zabaw" Za bardzo nie wiedziałem o czym mówią - bo w środku zauważyłem tylko malutki kącik dla dzieci - jednak wyciągnięty za rękę na tył ogrodu - zobaczyłem gigantyczny - plac zabaw z kilkoma spiralnymi zjeżdżalniami - no jeszcze takiego w Radomiu - ok zaryzykuje w Polsce nie widziałem! Więc dziękuję Leśnemu za taką inicjatywę i pyszne jedzenie a przede wszystkim za to miejsce do zabaw gdzie zostałem już zmuszony przez moją kochaną 3 przyjeżdżać w każdy weekend - "jak będzie cieplej". Polecam bo warto a poza Leśnym Dworem nawet smacznie było w NihilNovi. bardzo przeciętnie w Pasji - moja porcja polędwicy ciut sucha ale w miarę zjadliwa. Jeśli chodzi o Karo - no cóż tylko deser był dla mnie ok ale żona chwaliła przystawkę - więc zdania są podzielone. Jednak bezkonkurencyjnie podsumowując - jako ojciec: słucham się moich 3 bezwzględnych krytyków i jednogłośnie wygrywa Leśny Dwór - sms wysłałem na Was - ale widzę jakieś dziwne zjawisko w tym głosowaniu - jakby wszyscy nagle siedzieli i wysyłali sms-y;) Ktokolwiek "wygra" - fajna inicjatywa - no bo bez Was byśmy musieli jeździć w każdą niedzielę do Chlewisk a już alternatywnie - bliżej bo ok. 10 km. mamy do Leśnego Dworu ;) Dziękuję, że w Radomiu - coś się dzieje!

Polecamy