Szykuje się fajny festyn w Chlewiskach

Szykuje się fajny festyn w Chlewiskach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Świętowanie rozpocznie się występem artystów regionalnych i duetu Grudzień Band. Na godz. 16.45 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie uroczystości. Potem atrakcja dla dzieci - występ zespołu Maskotki.

O dobry humor gości zadba kabaret Wcięci przypadkiem. Dla miłośników muzyki folkowej zagra zespół Kolibeer. Od godz. 19 publikę zaczną rozgrzewać rytmy muzyki disco polo. Wystąpią gwiazdy disco polo Jagoda i Brylant i Diadem. O 21 zagra gwiazda wieczoru – Norbi. Potem na przybyłych czeka zabawa taneczna do białego rana z zespołem Cassino.
Dodatkowo odbędzie się pokaz militariów przygotowanych przez grupę militarną Pilica, Weteran Klub Radomski Feniks i grupę konną Stowarzyszenie im. mjr. Hubala. Wydarzenie uświetnią też Radomskie Klasyki. Oprócz tego będzie możliwość zwiedzania stałej ekspozycji Muzeum Hutnictwa i Przemysłu Maszynowego w Chlewiskach, czyli dawna huta żelaza.

- Sercem huty jest wielki piec, który działał do 1940 roku, a wybudowany był przez francuzów, pierwszy wytop był w 1893 r. - mówi przewodnik po muzeum, Andrzej Baran. Podczas święta będzie można zobaczyć pokaz wytopu żelaza w starożytnej dymarce. Będzie też możliwość bezpłatnego zwiedzania parku Manor House. Na dzieci czekają gry i zabawy oraz występy animatorów dziecięcych.

Impreza nawiązuje do hutniczej tradycji Chlewisk. Na wspólne świętowanie zapraszają wójt gminy Chlewiska i dyrektor muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Patronem medialnym wydarzenia jest Radomska Grupa Mediowa.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.
Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy