Przegrali z Otwockiem. Czas zrehabilitować się w Sieradzu

Przegrali z Otwockiem. Czas zrehabilitować się w Sieradzu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W kolejnym meczu III ligi łódzko-mazowieckiej radomska Broń, zagra na wyjeździe w Sieradzu. Warta jest prawie na samym końcu tabeli, ale ostatnie wyniki radomian nie wróżą zbyt dobrze. Jednak Broń nie wygrała z Sieradzem od dwóch lat. Mimo, że we wszystkich konfrontacjach to zawsze radomianie pierwsi zdobywali bramki. Początek meczu w sobotę 27. października o godz. 15.00.

Kibice z Narutoiwcza pragną zwycięstwa Broni w Sieradzu fot. S W

Rywalizacja Broni z Wartą Sieradz jest niezwykle ciekawa. Historia pojedynków przemawia jednak na korzyść Warty. Ostatni raz Broń pokonała zespół z łódzkiego 25. września 2010 roku w Radomiu. Wtedy gole dla radomian strzelali Łukasz Jamróz, który trafił już w 9 minucie gry, Daniel Ciupiński i Damian Sałek. Od tego czasu "Broniarze" nie zdołali pokonać Warty w lidze. Broń przegrała na wyjeździe dwa razy (2:3 Sałek 12', Kośmicki 90' k oraz 2:4 Chrzanowski 2', Chudziński 51'), ale w tych spotkaniach to radomianie zawsze pierwsi obejmowali prowadzenie. Nawet podczas ubiegłorocznego remisu w Kozienicach (2:2) pierwsi bramkę strzelili radomianie, a konkretnie Adrian Dziubiński i to już w 7. minucie spotkania.

Podopieczni Artura Kupca mają przysłowiowego pecha jeśli chodzi o mecze z Wartą. Ta drużyna im widocznie "nie leży", ale niewygodny rywal jest w tym sezonie bez formy i w tym trzeba upatrywać swojej szansy. Warta po 12. ligowych kolejkach okupuje dopiero 14. pozycję w tabeli. Mało tego dorobek w postaci 9. punktów, chwały nie przynosi. Warta Sieradz jak do tej pory zanotowała 2 zwycięstwa 3 remisy i 7 porażek. W ostatniej ligowej kolejce, przegrała na wyjeździe z MKS Kutno 1:2.

Broń po sobotniej porażce ze Startem Otwock spadła już na 7. pozycję w lidze. Niestety gra naszych piłkarzy nie wygląda zbyt dobrze. Nałożyło się na to parę czynników m.in. ciągła rotacja w składzie spowodowana karami indywidualnymi i pauzami niektórych piłkarzy w różnych spotkaniach. Jednak nie ma co spisywać Broni na straty, być może jest to chwilowe załamanie formy. Sytuacja w drużynie powinna z czasem ustabilizować się. Warta jest w zasięgu piłkarzy z Narutowicza o czym najlepiej świadczy ligowa tabela. Niemniej jednak spotkanie w Sieradzu nie będzie należało do łatwych.

Warta Sieradz - Broń Radom - sobota 27. października godz. 15.00


Tabela III ligi łódzko-mazowieckiej

1Legionovia Legionowo123022-1110-0-26-0-04-0-2
2Ursus Warszawa122920-119-2-14-1-05-1-1
3Sokół Aleksandrów Ł.122420-67-3-24-0-23-3-0
4Lechia Tomaszów Mazow.122114-106-3-34-2-12-1-2
5Omega Kleszczów122020-136-2-44-1-12-1-3
6MKS Kutno122015-116-2-45-2-11-0-3
7Broń Radom121921-136-1-54-1-12-0-4
8Pogoń Grodzisk Mazow.121821-235-3-45-2-10-1-3
9Start Otwock121722-205-2-53-0-22-2-3
10WKS Wieluń121419-174-2-62-1-32-1-3
11Włókniarz Zelów121416-214-2-62-1-22-1-4
12Mazur Karczew12138-144-1-72-0-32-1-4
13GKP Targówek121313-204-1-71-1-53-0-2
14Warta Sieradz12914-202-3-71-0-41-3-3
15Orzeł Wierzbica1288-282-2-80-2-32-0-5
16Zawisza Rzgów1247-221-1-100-1-51-0-5

J P, tabela:polskapilka.net

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy