Porażka Broni w Otwocku

Broń Radom przegrała na wyjeździe ze Startem Otwock 1:2 w meczu trzeciej kolejki grupy łódzko-mazowieckiej III ligi.

W ostatnich trzech pojedynkach rozegranych w Otwocku pomiędzy zespołami Startu i Broni także padały wyniki 2:1... z tym, że wtedy były one korzystne dla radomian. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Dziubińskiego musieli uznać wyższość rywali.

W trzeciej minucie Michał Bojek i Mariusz Marczak przeprowadzili ładną dwójkową akcję, ale bramkarz Startu, Jakub Dutkowski dobrze interweniował. Chwilę później zza pola karnego uderzał Filip Łuszczyński, ale piłka minimalnie minęła bramkę Norberta Wnukowskiego. W 16 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Damian Sałek, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka jednak powędrowała nieznacznie nad poprzeczką. W 28 minucie w polu karnym faulowany był Dominik Dukalski i arbiter wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem okazał się sam poszkodowany i gospodarze prowadzili 1:0. W 36 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Mariusz Marczak, ale górą był golkiper Startu. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Trener Tomasz Dziubiński już w przerwie przeprowadził pierwszą zmianę. Wajiha Bouchnibę zastąpił Anatolij Titunin. Chwilę po wznowieniu gry ładnym strzałem z woleja popisał się Piotr Nowosielski i z problemami, ale obronił Dutkowski. W 53 minucie powinien być remis, ale z dwóch metrów spudłował Mikołaj Skórnicki. W 64 minucie miejscowi podwyższyli na 2:0. Błąd Norberta Wnukowskiego wykorzystał Dominik Dukalski. Radomianie dążyli do zdobycia gola, ale ta sztuka udała im się tego popołudnia tylko raz, w 84 minucie. Piłkę do siatki strzałem głową skierował Przemysław Nogaj. Podopieczni trenera Tomasza Dziubińskiego w ostatnich minutach walczyli o doprowadzenie do remisu, ale gospodarze dobrze się bronili i nie dali sobie strzelić drugiego gola.

Po trzech kolejkach Broń plasuje się na czternastej pozycji w tabeli grupy łódzko-mazowieckiej III ligi z dorobkiem trzech punktów. W sobotę (23 sierpnia) radomianie zmierzą się na własnym stadionie z Pilicą Białobrzegi.

Start Otwock - Broń Radom 2:1 (1:0)
Dukalski 29' (k), 64' - Nogaj 84'

Broń: Wnukowski - Rdzanek (Krukowski 75'), Gorczyca, Skórnicki, Wieczorek (Nogaj 69'), Bojek (Ksiązek 79'), Sałek, Bouchniba (Titunin 46'), Leśniewski, Marczak, Nowosielski