Nowy stadion, nowe nadzieje i nowe emocje. Broń rozpoczyna sezon

Nowy stadion, nowe nadzieje i nowe emocje. Broń rozpoczyna sezon
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W środę (15 sierpnia) rusza kolejny sezon III ligi. Broń Radom na inauguracyjny mecz wybierze się do Legionowa. Piłkarzom z Plant przypadł na początek mocny rywal. Tamtejsza Legionovia to zespół, który z pewnością będzie walczył o czołowe lokaty w lidze. Piłkarze obydwu drużyn będą mieli ponadto do dyspozycji bardzo dobrze przygotowaną murawę, na której podczas EURO 2012 trenowali Grecy.

W ubiegłym sezonie Legionovia uplasowała się na 3 miejscu w III-ligowej tabeli i wyprzedziła Broń o 4 punkty. Piłkarze z Plant w sezonie 2011/2012 przegrali z tym zespołem 0:2 oraz zremisowali (wyjazd) 0:0.

Trzeba zaznaczyć, że w Legionowie zakontraktowano do gry w nowym sezonie m.in. Huberta Kosima (wypożyczenie z Pogoni Siedlce) czy Kamila Tlagę (wcześniej Mazur Karczew), a w sparingach zespół spisywał się bardzo dobrze. Legionovia wygrała z Polonią Warszawa 2:1, a dwa trafienia w tym spotkaniu zaliczył wspomniany Tlaga. Pokonała także Pogoń Siedlce i Świt Nowy Dwór Mazowiecki, a w mecz z Podbeskidziem (Ekstraklasa) okazała się minimalnie gorsza i przegrała 0:1.

Tymczasem podopieczni Artura Kupca grali spotkania kontrolne w kratkę. Nie zmienia to faktu, że Broń nie jest gotowa na sprawienie niespodzianki. Radomscy piłkarze mają bardzo szeroką kadrę, a młodzi zawodnicy są już ograni na III ligowych boiskach. To wszystko sprawia, że inauguracja ligi zapowiada się naprawdę ciekawie.

My będzie informować Państwa na bieżąco o przebiegu środowego spotkania. Zapraszamy na relację w środę 15 sierpnia od godz. 15.00.J P

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy