Jednobramkowe zwycięstwo Broni w Kutnie

Piłkarze Broni Radom zainkasowali kolejne trzy punkty do trzecioligowej tabeli. Tym razem pokonali na wyjeździe MKS Kutno 1:0.

Przed meczem oba zespoły sąsiadowały w tabeli. W sobotę, Broń odniosła pierwsze od sześciu lat zwycięstwo na stadionie MKS-u. Nie był to może porywający pojedynek, ale liczą się trzy zdobyte punkty.

Warto zauważyć, że w wyjściowym składzie ekipy z Plant było aż siedmiu wychowanków klubu. Pierwsza połowa była dość wyrównana. W 16 minucie gospodarze oddali groźny strzał na bramkę Norberta Wnukowskiego, ale piłka nie wpadła do siatki. W 32 minucie goście objęli prowadzenie. Lewą stroną boiska pognał Dominik Leśniewski, podał do Przemysława Nogaja, a ten uderzył nie do obrony.

W przerwie boisko opuścić musiał Mikołaj Skórnicki, który nabawił się kontuzji barku. Zastąpił go 19-letni Bartłomiej Krukowski, który zaliczył udany wystep. W końcowych minutach gry gospodarze rzucili się do ataku, ale nie udało im się zmienić rezultatu i to Broń wyjechała do Radomia bogatsza o trzy punkty.

MKS Kutno - Broń Radom 0:1 (0:1)