Broń zremisowała u siebie z Lechią

Broń Radom zremisowała z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:2 w meczu 26 kolejki piłkarskiej III ligi.

Zapis relacji live - TUTAJ

Pierwsze minuty nie przyniosły sytuacji podbramkowych. Oba zespoły próbowały dostać się w pole karne przeciwnika przy pomocy wysokich podań. W 12 minucie goście oddali pierwszy celny strzał na bramkę, ale uderzenie Marcina Mireckiego obronił Karol Budzikur. Chwilę później z dystansu próbował Mariusz Marczak, ale strzał ten był daleki od ideału.

Zobacz galerię zdjęć z meczu

Lechia wyszła na prowadzenie w 26 minucie. Przepięknym uderzeniem z pierwszej piłki sprzed pola karnego w okienko popisał się Jakub Rozwandowicz. Golkiper Broni nie miał szans na obronę. Minęło nieco ponad pięć minut, a już był remis. Lewym skrzydłem pognał Dominik Leśniewski, podał po ziemi wzdłuż linii, a w polu karnym znalazł się Michał Bojek, który skierował piłkę do siatki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni. Budzikura próbowali pokonać Łukasz Matuszczyk, Maciej Prusinowski czy Jardel, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. W kolejnych minutach na murawie niewiele się działo. Aż do 67 minuty, kiedy to ładną akcję przeprowadzili goście. Futbolówka trafiła pod nogi Marcina Mireckiego, a ten pewnym strzałem pokonał Budzikura.

W kolejnych fragmentach meczu Lechia grała uważnie w defensywie, a Broń nie potrafiła sforsować szeregów obronnych rywali. Kilka chwil przed końcem regulaminowego czasu gry ekipa z Plant doprowadziła jednak do remisu po akcji bardzo podobnej do tej z derbów Radomia. Tak jak wtedy z zutu wolnego dogrywał Marczak, a piłkę do siatki skierował Paweł Ankurowski i mecz zakończył się remisem 2:2.

W następnej kolejce Broń zmierzy się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a pojedynek ten rozegrany zostanie w sobotę 2 maja.

Broń Radom - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:2 (1:1)
Bramki: Bojek 32', Ankurowski 87' - Rozwandowicz 26', Mirecki 67'

Broń: Budzikur - Wieczorek (Krukowski 46'), Ankurowski, Skórnicki, Dobosz, Leśniewski, Bouchniba (Wichucki 85'), Sałek (Gorczyca 75'), Bojek (Wicik 67'), Marczak, Nowosielski
Lechia: Chachuła - Matysiak, Dolot, Matuszczyk, Milczarek, Potakowski (Witczak 75'), Żytek, Rozwandowicz, Prusinowski (Stańdo 89'), Mirecki (Majchrowski 90'), Jardel (Wiejak 84')