Broń zostaje w III lidze. Remis z Pilicą

Broń Radom zremisowała 2:2 z Pilicą Białobrzegi w ostatniej kolejce sezonu 2013/2014 III ligi. Radomianie zajęli drugie miejsce w grupie łódzko-mazowieckiej i w przyszłym sezonie również zagrają na tym szczeblu rozgrywek.

Aby uzyskać przepustkę do gry w barażach o awans do II ligi, podopieczni trenera Tomasza Dziubińskiego musieli wygrać w Białobrzegach i liczyć na przegraną lidera, Ursusa Warszawa w Rzgowie. W obu pojedynkach padły jednak remisy i to ekipa ze stolicy powalczy o awans do II ligi.

Pierwszy strzał na bramkę radomianie oddali w piątej minucie, ale uderzenie Piotra Nowosielskiego było niecelne. W 14 minucie z drugiej strony boiska minimalnie przestrzelił Bartosz Orłowski. W 22 minucie Broń objęła prowadzenie, a autorem gola był Mariusz Marczak. Chwilę później mogło być 2:0, ale Paweł Młodziński obronił groźny strzał głową Damiana Sałka. Z obu stron nie brakowało sytuacji, ale tuż przed przerwą to ekipa z Plant strzeliła kolejną bramkę. Sam na sam z golkiperem Pilicy wyszedł Marczak i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

Od początku drugiej połowy Pilica zabrała się za odrabianie strat. Już w przerwie szkoleniowiec gospodarzy dokonał trzech zmian. Broń cofnęła się nieco do defensywy, co próbowali wykorzystać miejscowi. W 67 minucie gola kontaktowego zdobył Kamil Hernik.

W 84 minucie sam na sam wychodził Dominik Leśniewski, ale tuż przed polem karnym faulował go Paweł Młodziński za co otrzymał czerwoną kartkę. Już wcześniej trener Arkadiusz Modrzejewski wykorzystał wszystkie zmiany, więc między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola, Marcin Rawski. Z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzył Mariusz Marczak. W doliczonym czasie gry w polu karnym faulował Mikołaj Skórnicki, a chwilę później "jedenastkę" na bramkę zamienił Arkadiusz Oziewicz i doprowadził do remisu. Mecz zakończył się podziałem punktów.

W sezonie 2013/2014 Broni Radom nie udało się wygrać grupy łódzko-mazowieckiej III ligi i wywalczyć prawa do gry w barażach o awans. Radomianie zajęli drugie miejsce w tabeli, a królem strzelców został Mariusz Marczak.

Pilica Białobrzegi - Broń Radom 2:2 (0:2)
Hernik 67', Oziewicz 90' - Marczak 23', 43'

Pilica: Młodziński - Rawski, Moryc (Karbowniak 46'), Janowski, Ziemnicki (Matulka 46'), Kucharczyk (Hernik 46'), Oziewicz, Jasikowski, Barzyński, Orłowski (Wnuk 80'), Obłuski
Broń: Wnukowski - Rdzanek (Oshikoya 80'), Gorczyca, Skórnicki, Budziński, Bojek (Krukowski 83'), Ankuroiwski, Sałek, Leśniewski, Nowosielski, Marczak