Broń spisuje się fatalnie. Kibice chcą zmiany trenera?

Broń spisuje się fatalnie. Kibice chcą zmiany trenera?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Kibice zbierali pieniądze na rzecz ciężko chorego Norberta Misztala fot. S WKibice Broni Radom nie mają ostatnio zbyt dużo powodów do radości. Co prawda jeśli chodzi o ostatni mecz na Narutowicza to prawie wszystko wypadło super. No właśnie ...prawie wszystko.

Oświetlony stadion prezentował się bardzo ładnie. Na trybunach pojawiło się 1800 kibiców czyli więcej niż np. na meczu ekstraklasy w Bełchatowie. Ponadto zbiórka pieniędzy na rzecz chorego Norberta Misztala przyniosła zamierzony skutek, a hojna publiczność przekazała na jego leczenie 4705 złotych.

Jednak sobotnie widowisko przy Narutowicza, które rozpoczęło się o godz. 19:26 nie jest postrzegane w samych superlatywach. Dzieje się tak za sprawą postawy radomskich piłkarzy, którzy przegrali 1:3 ze Startem Otwock. Co prawda Broń strzeliła bramkę już w 7. minucie meczu, ale potem kompletnie łatwo dała sobie wbić aż 3 gole. To wszystko spowodowało, że wychodzący ze stadionu kibice nie kryli swojego niezadowolenia. Kibice krzyczeli m.in. - " Kupiec, Twój czas już minął", "Kupiec to koniec, odejdź z tego klubu". To wszystko nie wpływa zbyt dobrze na atmosferę wokół klubu. Zarówno trener jak i jego piłkarze powoli tracą zaufanie w oczach swoich fanów. A to nie wróży zbyt dobrze. 

Na meczu ze Startem Otwock przy Narutowicza zameldowało się 1800 kibiców fot. S W


Czy jednak sytuacja w Broni jest aż tak zła? Piłkarze co prawda nie są w czubie tabeli, ale sezon jeszcze nawet nie jest na półmetku. A więc nie wszystko jeszcze stracone. Patrząc z drugiej strony to przecież nie ma w regionie klubu, który swój skład opiera o tak dużą liczbę swoich wychowanków co Broń. A to chyba nie jest zasługą wyłącznie samych kibiców, którzy tak ochoczo zwalnialiby już trenera. Zarząd jak na razie także nie jest skory do pozbywania się Artura Kupca.

- Na daną chwilę mamy do rozegrania jeszcze trzy mecze. W klubie nic się nie zmienia, a na ewentualną analizę czy rozliczanie pracy zespołu jest jeszcze czas - mówił prezes Broni Radom Artur Piechowicz.

NASZ KOMENTARZ

Zarząd nie dyskutuje więc nad sprawą zwolnienia trenera i spokojnie czeka do zakończenia rundy jesiennej. Jednak prawda jest taka, że osoba szkoleniowca jest w Broni pewnym problemem. Nawet jeśli władze klubu chciałyby by zwolnić Artura Kupca to nie mają na jego miejsce żadnej alternatywy. Czy w naszym okręgu jest trener równie dobry co Kupiec, który w najbliższym czasie mógłby przejść do Broni? Nie ma. Można domyślać się, że w grę wchodzą także pieniądze. Włodarze Broni nie chcieliby pewnie przepłacać i na siłę sprowadzać szkoleniowca nie wiadomo skąd. Broń nie może też pozwolić sobie na byle pierwszego, ale za to taniego trenera. Pozostają więc dwa wyjścia.

Pierwsze z nich to rzeczywiście szukanie kogoś z naszego regionu, kto byłby równie dobry co Kupiec i brałby porównywalne lub mniejsze pieniądze. Drugie rozwiązanie to pozostawienie Artura Kupca na jego posadzie i przełożenie ewentualnych rozliczeń do przerwy zimowej. Być może do tego momentu sytuacja zespołu w III-ligowej tabeli ulegnie poprawie, a trener wróci ponownie do łask niektórych kibiców z Narutowicza.   


Tabela III ligi grupa łódzko-mazowiecka








1Legionovia Legionowo123022-1110-0-26-0-04-0-2
2Ursus Warszawa122920-119-2-14-1-05-1-1
3Sokół Aleksandrów Ł.122420-67-3-24-0-23-3-0
4Lechia Tomaszów Mazow.122114-106-3-34-2-12-1-2
5Omega Kleszczów122020-136-2-44-1-12-1-3
6MKS Kutno122015-116-2-45-2-11-0-3
7Broń Radom121921-136-1-54-1-12-0-4
8Pogoń Grodzisk Mazow.121821-235-3-45-2-10-1-3
9Start Otwock121722-205-2-53-0-22-2-3
10WKS Wieluń121419-174-2-62-1-32-1-3
11Włókniarz Zelów121416-214-2-62-1-22-1-4
12Mazur Karczew12138-144-1-72-0-32-1-4
13GKP Targówek121313-204-1-71-1-53-0-2
14Warta Sieradz12914-202-3-71-0-41-3-3
15Orzeł Wierzbica1288-282-2-80-2-32-0-5
16Zawisza Rzgów1247-221-1-100-1-51-0-5



J P tabela: polskapilka.net

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy