Broń Radom 0:0 Żyrardowianka Żyrardów (zapis relacji)

W meczu szóstej kolejki III ligi, Broń Radom bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Żyrardowianką Żyrardów. Pojedynek ten na pewno nie był porywającym widowiskiem. Dodatkowo od 78 minuty gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kevina McMullena.

Broń Radom                     0:0          Żyrardowianka Żyrardów

Broń: McMullen - Rdzanek, Skórnicki, Gorczyca, Budziński, Noheem, Sałek, Wicik (Ślifirczyk 46'), Leśniewski, Marczak, Chrzanowski (Wnukowski 80')
Żyrardowianka: Stawiarski - Wójcik, Białecki, Olech (Kamiński 76'), Bargieł, Przemysław Jakóbiak (Sieński 72'), Pakos, Baranowski, Mucha, Marcin Jakóbiak (Majek 62'), Rudnicki (Paweł Jakóbiak 52')

Rezerwowi
Broń: Wnukowski - Nogaj, Ankurowski, Bartosiak, Oshikoya, Ślifirczyk, Modzelewski
Żyrardowianka: Czarnecki - Majek, Drożdżal, Sieński, Kamiński, Paweł Jakóbiak, Młynarczyk

90+4' koniec meczu
90+2' tym razem żółty kartonik ujrzał Sałek
90+1' na spalonym Sieński. Zawodnik gości postanowił jeszcze oddać strzał po gwizdku arbitra za co został ukarany żółtą kartką
90' poprzeczka po uderzeniu Białeckiego!
90' cztery minuty doliczył sędzia
89' tym razem uderzał Pakos, piłka odbija się od obrońców i znów rzut rożny. Goście przycisnęli nieco w końcówce, próbują strzałów z dystansu
88' Paweł Jakóbiak z dystansu i z problemami broni Wnukowski. Kolejny korner
85' po ziemi z ponad 20 metrów uderzał Sieński, ale na rzut rożny wybił Wnukowski
82' kolejne upomnienie - tym razem żółtą kartkę obejrzał Kamiński
80' rzut wolny dla przyjezdnych z 18 metrów. Paweł Jakóbiak trafia w mur i korner
80' na boisku pojawił się Wnukowski. Rezerwowy bramkarz wszedł za Chrzanowskiego
78' czerwona kartka dla McMullena! Bramkarz gospodarzy zagrał piłkę ręką poza polem karnym! Amerykanin zapobiegł utracie gola, ale wyleciał z boiska! Radomianie w osłabieniu
76' ostatnia zmiana w ekipie przyjezdnych - Kamiński za Olecha
73' ponownie Marczak uderza z wolnego i ponownie świetnie interweniuje Stawiarski wybijając na korner, z którego nic dla gospodarzy nie wynikło
73' następna kartka dla gości - Pakos
72' kolejna zmiana w Żyrardowiance - Sieński za Przemysława Jakóbiaka
71' żółta kartka dla Ślifirczyka
70' Leśniewski lewą stroną, dogranie po ziemi do środka, Ślifirczyk nie trafia w piłkę, a Sałek strzela wysoooko ponad bramką
69' Rdzanek z głębi pola dograł wysoką piłkę do Chrzanowskiego, ten minął obrońcę, oddał strzał z 16 metrów, ale ponownie górą Stawiarski
68' dośrodkowanie Marczaka z rzutu wolnego i w świetnej sytuacji znalazł się Noheem. Z ośmiu metrów strzela jednak niecelnie
66' kolejny żółty kartonik. Tym razem dla Pawła Jakóbiaka
64' ależ okazję mieli Broniarze! Marczak wypatrzył na lewym skrzydle Leśniewskiego i dograł mu piłkę. Jego strzał na rzut rożny sparował jednak Stawiarski. Świetnie dysponowany jest dzisiaj golkiper Żyrardowianki!
62' zmiana w ekipie gości. Majek za M.Jakóbiaka
62' kolejna niezła akcja Broni. Z prawej strony pola karnego Noheem zwodem minął obrońce i uderza w słupek!
61' bardzo ostre wejście Białeckiego w nogi Chrzanowskiego i żółta kartka dla zawodnika Żyrardowianki
60' to samo chwilę później zrobił Marczak. Bez kłopotu jednak Stawiarski
59' strzał Pakosa z dystansu, ale niecelnie
56' rzut wolny dla Broni z ponad 25 metrów i bardzo ładne uderzenie Marczaka, minimalnie ponad bramką. Bardzo ładny strzał
54' centra Marczaka z rożnego na głowę Noheema, a jego strzał minimalnie ponad poprzeczką
53' ładna akcja gospodarzy. Z lewej strony dogrywał Leśniewski, obrońcy wybili piłkę przed pole karne, tam czekał Sałek, który strzałem po ziemi próbował zaskoczyć golkipera gości, jednak nie udało mu się to i tylko korner
52' zmiana w ekipie gości  Paweł Jakóbiak za Rudnickiego
50' dośrodkowanie z prawego skrzydła Muchy i pewnie interweniuje McMullen
46' drugą część gry rozpoczęła Broń

- zmiana w ekipie gospodarzy. Ślifirczyk za Wicika

45' sędzia nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy
44' centra Leśniewskiego z lewego skrzydła, ale wybija Olech
39' żółta kartka dla Baranowskiego
38' dogranie po ziemi z lewej strony od Leśniewskiego, Marczak nie trafia jednak czysto w piłkę na siódmym metrze. Świetna sytuacja dla gospodarzy!
37' strata Wicika w środku pola, piłkę przejął Rudnicki, uderzył z dystansu, ale wprost w McMullena
36' żółtą kartką za dyskusję z arbitrem ukarany Skórnicki
33' podanie Pakosa do Rudnickiego, ale ten drugi na szczęscie na spalonym. Mogło być groźnie!
30' Baranowski z dystansu, ale ponad poprzeczką
26' rzut wolny dla Broni, 25 metrów od bramki. Uderzenie Marczaka obok słupka
23' Żyrardowianka broni całym zespołem i nastawia się na kontry
18' gospodarze próbują grać atakiem pozycyjnym, ale na razie brakuje sytuacji strzeleckich
12' kolejny rajd Noheema prawym skrzydłem, przeszkadzał mu nieco sędzia, ale Nigeryjczyk sobie z tym poradził lekko go odpychając :) dośrodkowanie jednak wybili defensorzy przyjezdnych
9' rzut wolny dla Broni przy linii bocznej. Zaskakujący strzał Marczaka, który minimalnie mija słupek bramki Żyrardowianki
8' z dystansu strzelał Sałek, ale niecelnie
7' uderzenie M.Jakóbiaka z lewej strony pola karnego, ale dobrze interweniuje McMullen
6' centra w pole karne, głową strzela Noheem, ale zbyt lekko
5' rajd Noheema prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane i rzut rożny dla gospodarzy
3' rzut wolny dla gości z 20 metrów, strzelał P.Jakóbiak, ale minimalnie ponad bramką
1' podanie od Budzińskiego, ale wyłapuje Stawiarski
0' rozpoczęli goście

godz. 16:59 - Broń dzisiaj zagra na niebiesko, Żyrardowianka na zielono
godz. 16:59 - sędziowie wyprowadzili już obie ekipy na murawę
godz. 16:55 - w ekipie Żyrardowianki w pierwszej jedenastce zagrają Kacper Bargieł oraz Łukasz Pakos, którzy jeszcze w poprzednim sezonie reprezentowali barwy Broni
godz. 16:54 - Broń po pierwszych pięciu kolejkach jest niepokonana
godz. 16:49 - ze stadionu im. Marszałka Piłsudskiego wita Michał Nowak