Broń pokonała Łysicę Bodzentyn

Broń Radom zanotowała czwarty sparingowy triumf w okresie przygotowawczym. Tym razem na boisku przy ul. Narutowicza pokonała Łysicę Bodzentyn 4:2.

Mimo trudnych warunków (padający śnieg przez cały czas trwania spotkania), gra ekipy z Plant wyglądała dobrze, czego efektem jest zwycięstwo nad liderem grupy małopolsko-świętokrzyskiej III ligi.

Pierwsze pół godziny gry to przewaga gospodarzy. Już w 9 minucie radomianie otworzyli wynik spotkania. Podanie Mariusza Marczaka wykorzystał Dominik Leśniewski i uderzeniem pod nogami bramkarza Łysicy wyprowadził Broń na prowadzenie. Podopieczni trenera Tomasza Dziubińskiego mieli okazję na podwyższenie rezultatu, ale zawiodła nieco skuteczność. W 31 minucie gracze Łysicy oddali pierwszy strzał na bramkę i piłka zatrzepotała w siatce strzeżonej przez Norberta Wnukowskiego. Autorem gola był Damian Gardynik.

Na odpowiedź radomian nie trzeba było długo czekać. Niespełna dziesięć minut później Piotr Nowosielski przelobował golkipera przyjezdnych i było 2:1. Radość Broni nie trwała jednak długo, bowiem trzy minuty później ponownie był remis, a do siatki trafił Dariusz Anduła.

Po przerwie goście nieco przejęli inicjatywę, ale to gospodarze strzelali kolejne bramki. W 61 minucie po dośrodkowaniu Marczaka (jego trzecia asysta w tym spotkaniu) piłkę do bramki wpakował Ajibola Oshikoya. Chwilę później było już 4:2. Kontratak Broni zakończony został ładnym strzałem Michała Bojka blisko lewego słupka. Niespełna kwadrans przed końcem przyjezdni mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale nie potrafili wpakować piłki do pustej bramki.

- Cieszy postawa zespołu, stworzyliśmy kilka fajnych akcji. Łysica to jednak bardzo dobra drużyna, która sporymi fragmentami posiadała przewagę w tym spotkaniu. W naszym zespole po przerwie pojawiło się sporo młodych zawodników, ale od tego są sparingi, aby ogrywać takich piłkarzy - mówi Tomasz Dziubiński, trener Broni Radom.

Broń Radom - Łysica Bodzentyn 4:2 (2:2)
Leśniewski 9', Nowosielski 40', Oshikoya 61', Bojek 63' - Gardynik 31', Anduła 43'

Broń: Wnukowski - Ankurowski, Gorczyca, Skónicki, Wicik, Nogaj, Oshikoya, Sałek, Nowosielski, Leśniewski, Marczak oraz Budziński, Bojek, Krukowski, Modzelewski, Stefański