Bardzo słaby występ Broni w Kozienicach

Broń wspierana przez autokar wypełniony kibicami z Radomia radziła sobie całkiem dobrze. Początek meczu nie obfitował w stuprocentowe okazje, ale pojedyncze,  przemyślane akcje z obydwu stron były przyjemne dla oka. W 23 minucie piłkę we własnym polu karnym dotknął obrońca, Mikołaj Skórnicki. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą na gola zamienił Eugeniusz Kołodziejczyk. Był to jedyny celny strzał gospodarzy w pierwszej części gry.

Choć to Broń przeważała i stwarzała sobie więcej sytuacji strzeleckich, nie potrafiła żadnej z nich zakończyć skutecznym strzałem. Co innego Energia - kozieniczanie wykorzystali swoją szansę po kontrze i już na początku drugiej połowy podwyższyli wynik na 2:0. Bardzo dobry mecz w bramce gospodarzy rozgrywał młody, 20-letni bramkarz Emil Piaseczny, który tego dnia nie dał się zaskoczyć ani razu.

Radomianie ciągle próbowali - w 62 minucie Damian Sałek głową tuż obok bramki, w 68 Dziubiński w podobny sposób trafił w boczną siatkę, pięć minut później kapitalny strzał Nowosielskiego w jeszcze lepszym stylu obronił Piaseczny - ale nie przynosiło to zamierzonego efektu.

W końcówce żaden z piłkarzy biegających po murawie nie miał pomysłu na rozgrywanie kolejnych akcji, dlatego grupa kibiców, która poświęciła popołudnie, by dopingować Broń, wyjechała z Kozienic z wielkim niedosytem.

Kolejny mecz ekipa z radomskich Plant rozegra na własnym stadionie za tydzień, w sobotę 10 października o godz. 18:00, a jej rywalem będą rezerwy Legii Warszawa.

Tomasz Dziubiński, trener Broni: - Nie można być zadowolonym po przegranym 2:0 meczu. Energia zagrała bardzo mądrze taktycznie. Wynik ustawiła bramka z pierwszej połowy z karnego, gdzie daliśmy się ograć na prawej stronie i Mikołaj (Skórnicki - przyp.) przypadkowo zagrał ręką. Później zamiast konsekwentnej gry pojawiła się nerwowość i nie mogliśmy stworzyć sobie żadnej sytuacji. Zagraliśmy naprawdę słabe spotkanie.

Energia Kozienice - Broń Radom 2:0 (1:0)
Bramki: 23' (karny), 51' Kołodziejczyk

Broń: Matracki - Krukowski, Ankurowski, Skórnicki, Dobosz (73' Sala), Leśniewski, Dziubiński (82' Więcek), Kaszubowski (46' Bouchniba), Sałek, Kowalski, Nowosielski

Energia: Piaseczny - Serodziński (89' Kubala), Janiszewski, Szary, Walasek, Mortka, Michalski (90' Zawadzki), Stróżka Putin (61' Stanisławski), Kołodziejczyk, Ciupiński (78' Bojek)