Dancehall, zumba czy pole-dance?

Dancehall, zumba czy pole-dance?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

taniecOdkąd na naszych ekranach pojawiły się programy taneczne, pokazujące właśnie tych szczęśliwców, wzmożyła się aktywność Polaków w tej dziedzinie. Jednakże taniec to nie tylko przeskakiwanie z "nóżki na nóżkę". Polacy zwiększając aktywność, zwiększyli także swoją świadomość w dziedzinie tańca. Już wiemy czym się różni taniec klasyczny od hip-hopu, aczkolwiek to nie wystarcza.

Z pełną świadomością i ciekawością wybieramy to coraz nowsze, bardziej egzotyczne i nietypowe rodzaje tańca, pomimo iż w Polsce nadal największą popularnością cieszy się taniec towarzyski i uprzednio wspomniany hip-hop, coraz to większym zainteresowaniem cieszą się takie tańce jak dancehall czy też zumba. Pierwszy z wymienionych jest tańcem, którego korzenie sięgają gorącej Jamajki. Wkraczając na sale taneczne wyparł z nich powolne rytmy roods reggae. Na początku przeznaczony był tylko dla mężczyzn, z czasem do męskiego grona dołączyły kobiety. W ten sposób taniec zaczął rozprzestrzeniać się po całym świecie, tym samym zyskując grono miłośników. Natomiast muzyka dancehall jest odłamem reggae, różni je jedynie tempo, dzięki niej ten rodzaj tańca jest pełen ekspresji, żywiołowości i seksapilu. Można go określić fuzją muzyki i ciała. Trudne powiedzieć, kiedy dancehall się narodził i kto był jego tzw. "wynalazcą". Wiadome jest jednak to, że oszałamia i przyciąga swoją ekspresją. I choć początkowo doceniany był, zarówno taniec, jak i muzyka, wyłącznie przez niszowe grupy, to aktualnie coraz częściej porywa do tańca większe liczby osób, zafascynowanych niezwykłymi rytmami Jamajki.

Kolejnym egzotycznym tańcem, poszukiwanym przez Polaków w szkołach tanecznych jest zumba. Ten rodzaj zabawy dostarcza dużej dawki energii i dobrego samopoczucia. Łączy ona zarazem taniec i aerobik. Obecnie jest jednym z najmodniejszych kroków taneczno-rozrywkowych w USA i w całej Europie. W trakcie zajęć dostrzec można niezwykłe zestawienie  kroków powiązanych z salsą, cha-chą, rumbą, twistem, jak również z flamenco. Każdy kto szuka zabawy połączonej z tańcem nie zawiedzie się. Ten rodzaj jest niezwykle ekscytujący, różnorakie rodzaje muzyki pozwalają każdemu odnaleźć to, co mu się podoba, dodatkowo proste lecz również i bardzo ciekawe kroki nie narzucają ograniczeń wiekowych. Jest to taniec dla każdego, komu zależy na kształtowaniu sylwetki, wzmożeniu swojej wytrzymałości i lekcji tańca powiązanych z dobrą zabawą.

Warto zwrócić uwagę także na niezwykle kontrowersyjny, ale jakże ciekawy pole dance. Powszechnie znany jako „taniec na rurze”. Od ponad 10 lat jest znany w Stanach Zjednoczonych, jak również rozpowszechniony współcześnie na starym kontynencie. Wzbudza zainteresowanie nie tylko młodych kobiet, znających wartość swojego seksapilu, ale także tych zapracowanych, które na nowo chcą odkryć w sobie siłę kobiecości. Zmysłowe ruchy i erotyzm, którym emanuje ten taniec, łączy w sobie wysiłek fizyczny, gdyż każdy ruch wykonywany jest niemal metr nad ziemią. Tancerki umiejętnie dobierają do siebie każdy krok, scalając ze sobą niezwykle erotyczne ruchy z nutą jogi, aerobiku, jak i aktorstwa. Choć nadal dla wielu osób jest to po prostu taniec erotyczny, to stał się on już dyscypliną sportu, a może nawet i dyscypliną olimpijską.

D.T.-P.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/pląsawisko/fotolia_13227688_xs.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96