Lęk wysokości

Lęk wysokości
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Czym jest tytułowy lęk wysokości według Bartosza Konopki?Akrofobia, zwana potocznie lękiem wysokości, dotyka na co dzień wielu ludzi. Sprawia, że dana osoba czuje się niepewnie i ma zawroty głowy, ilekroć znajduje się w położonym wysoko miejscu. To stres związany z niebezpieczną sytuacją, w jakiej uczestniczy chory na tę fobię. Lekarze uważają, że akrofobia jest konsekwencją silnych emocji przeżytych w dzieciństwie. Przezwyciężenie lęku wysokości jest z początku sprawą trudną. Jednak dzięki pomocy i determinacji, można lęk ten pokonać.

Jak to się ma do nowego filmu Bartosza Konopki, reżysera "Królika po berlińsku"?

"Lęk wysokości" przedstawia historię spikera telewizyjnego Tomka i jego ojca, który jest chory psychicznie. Tomek w latach dziecięcych został przez niego wyrzucony z domu wraz z matką, zatem jego kontakty z ojcem od lat były mocno nadszarpnięte. Kariera telewizyjna Tomka rozkwita. Nagle dowiaduje się, że choroba ojca postępuje. Czy skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie dziennikarz będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za człowieka, z którym znowu połączył go kapryśny los? Zwłaszcza, że Tomek i jego partnerka spodziewają się dziecka. Czy ojciec z synem będą potrafili dojść do porozumienia po tylu latach krzywd, kłótni?

Wspaniała obsada: wybitna rola Marcina Dorocińskiego, Krzysztofa Stroińskiego oraz Magdaleny Popławskiej, mnóstwo nagród na festiwalach filmowych.

Zapraszamy do kin!

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy