Drugi dzień egzaminów za gimnazjalistami

Drugi dzień egzaminów za gimnazjalistami
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


– Można powiedzieć, że egzamin gimnazjalny to taka mała matura – tłumaczy Tomasz Gogacz, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu. – Duży wpływ na wyniki ma oczywiście wiedza, ale również odporność psychiczna i gruntowne przerobienie podstawy programowej, które była robiona przez trzy lata w gimnazjum.

Stres związany jest z tym, że to m.in. od wyników z egzaminów będzie zależało to do jakiej szkoły zostaną przyjęci uczniowie. – Każdy chce napisać egzamin jak żeby dostać się do dobrej szkoły – mówi Zuza z PG nr 13. – Myślę, że oceny też będą brane pod uwagę, ale przede wszystkim należy napisać najlepiej tę część, na której nam najbardziej zależy.

– Lepiej odnajduję się w przedmiotach przyrodniczych i matematyce, dlatego bardziej stresuje mnie część humanistyczna jednak przetrwałam ją więc dalej powinno być już dobrze. – mówi z Wiktoria uczennica jednego z radomskich gimnazjów.

– Do tej pory żaden z egzaminów nie był sprawił mi większych– mówi Filip radomski gimnazjalista. – Ale to dlatego, że testy nie były bardzo trudne, a jak jeszcze ktoś przyłożył się do nich to na pewno sobie poradził.

Uczniowie mają różne sposoby na naukę przed egzaminami. – Starałam się uczyć przez całe trzy lata, różnie wychodziło – śmieje się Wiktoria. – Poza tym przez ostatnie dwa tygodnie powtarzałam materiał i brałam udział w jakiś dodatkowych zajęciach.

Na uczniów czeka jeszcze część językowa. Do egzaminu podejdą w piątek. Kolejny stres pojawi się dopiero w czerwcu, a konkretnie 16. Wtedy to zostaną ogłoszone wyniki.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy