Udany początek pięściarzy Broni Radom na mistrzostwach Polski

Udany początek pięściarzy Broni Radom na mistrzostwach Polski
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W środę (20 marca) rozpoczęły się w Zawierciu 84. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. Nasze miasto reprezentuje trzech kadrowiczów Broni Radom.Tak jak już wspomnieliśmy, nasze miasto na trwających mistrzostwach Polski reprezentuje trzech zawodników z klubu Broni Radom, którzy będą toczyć swoje pojedynki w trzech kategoriach wagowych:

W kategorii do 49 kg
  • Wojciech Peryt
Kategoria 91kg
  • Michał Cieślak
Kategoria +91Kg
  • Krzysztof Kosela

Za nami również już pierwsze walki turnieju, gdzie nasi pięściarze pewnie przebrnęli przez pierwszą rundę w walce o złoto mistrzostw Polski. W czwartek (21 marca) Michał Cieślak skrzyżował rękawice z Adrianem Sikorą (GW Łódź). Radomianin pokonał swojego rywala w drugiej rundzie przez rsc i w walce półfinałowej zmierzy się z Bartłomiejem Krasuskim (Olimp Lublin). Wczoraj swoją walkę stoczył także Krzysztof Kosela, a jego przeciwnikiem był Piotr Filus (Wisła Kraków). Nasz zawodnik pojedynek zakończył już w pierwszej rundzie, również przez rsc i tym samym awansował do półfinału w swojej kategorii wagowej, gdzie zmierzy się z Arturem Wichrowskim z klubu Spartan Toruń.

W dniu dzisiejszym swoją pierwszą walkę stoczy natomiast Wojciech Peryt, który w walce półfinałowej (w kategorii do 49kg) skrzyżuje rękawice z Arkadiuszem Lubomskim  z klubu UKS Kontra Elbląg.

W Zawierciu w kategorii do 49 kg miał wystąpić także kolejny radomianin Bartłomiej Łyżwa. Niestety tuż przed startem zawodów nasz pięściarz doznał kontuzji, która wyeliminowała go z walki o medale mistrzostw Polski.Adam Kurasiewicz (a.kurasiewicz@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/2_sport/boks/tn_gala_boksu_38.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96