Batik – co to takiego ?

Batik – co to takiego ? To technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Proces woskowania i barwienia można powtarzać wielokrotnie. Kolorowe „żyłki” powstające wskutek wnikania barwnika w spękania wosku, są tym, po czym rozpoznaje się batik. Dzięki niej każda praca jest niepowtarzalna.

Takie cuda możemy aktualnie oglądać w Łaźni. Technika dosyć prosta, ale wymagająca niezwykłej wyobraźni i cierpliwości. I chyba dlatego rzadko stosowana przez artystów. Pani Anna Krawczak przywiozła swoje niezwykłe prace z Dęblina, gdzie żyje i tworzy. Efekt jej twórczości prezentujemy aktualnie w naszej galerii na ul. Żeromskiego 56. Ja chciałabym wrócić do wieczora 4 września, kiedy odbył się wernisaż wystawy.

Najpierw przyjechały do nas prace – intrygujące, kolorowe, tajemnicze. Potem mięliśmy okazję poznać autorkę. Urocza, pełna ciepła artystka. Wernisaż często pokazuje z jakim człowiekiem mamy do czynienia. Pani Anna „ściągnęła” wielu swoich przyjaciół. Podejmowała nas w Łaźni w sposób przemyślany i urokliwy. Oprócz oglądania wspaniałych batików i szkiców do nich, mięliśmy okazję posłuchać muzyki na żywo – melodyjna, mądra piosenka literacka, wziąć udział w loteryjce, w której wylosowane osoby były obdarowane przez Anię Krawczak własnoręcznie wykonanymi figurkami ceramicznymi. Widzowie opuszczając Łaźnię byli przekonani o kontakcie z prawdziwą sztuką i prawdziwą artystką.

Oceń
0,00
Beata Drozdowska O sobie Pewniki: najpierw jestem radomianką, potem molem książkowym, nie obce mi są inne mgnienia sztuki, nie lubię tańczyć, ale lubię piłkę nożną ( oglądać!) , a wyjątkowo barwy zielono-białe. No i kocham Michała.
Tymczasem: jestem dyrektorem Łaźni Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii
Mój album
Link został wysłany!
Email
Sugestia


Dziękujemy za zgłoszenie!

Email
Opis błędu

Kontakt- -