We Wsoli o Instytucie w Maisons-Laffitte

We Wsoli o Instytucie w Maisons-Laffitte
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Tym wydarzeniem zamkniemy rok, w którym minęło 60 lat od wydania pierwszej książki w serii „Biblioteka Kultury”. Serię inaugurowały teksty Witolda Gombrowicza: „Ślub” i „Trans-Atlantyk”. Przypomnijmy, że monodramem według „Trans-Atlantyku” otworzyliśmy w tym roku sezon wydarzeń literackich we Wsoli -
zaprasza Eliza Wesołowska-Szwede z Muzeum Witolda Gombrowicza.

Spotkanie z Wojciechem Sikorą poprowadzi dr Małgorzata Ptasińska, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego, badaczka zajmująca się m.in. historią paryskiej „Kultury” i Instytutu Literackiego, autorka monografii „Z dziejów Biblioteki Kultury”. Rozmowa dotyczyć będzie jednak nie tylko przeszłości, ale także tego, czym dziś zajmuje się Instytut Literacki i jak widzi swoją rolę we współczesnej kulturze polskiej.

- Po spotkaniu zaprosimy do obejrzenia wystawy „WIDZIANE W LAFICIE”, na którą składają się fotografie tworzące artystyczny obraz miejsca magicznego dla kilku pokoleń polskiej inteligencji – siedziby Instytutu w Maisons-Laffitte. Barbara Czartoryska z zawodu jest fotografem, z zamiłowania zaś podróżnikiem, próbując łączyć obie pasje. Zaczynała jako fotograf mody i reklamy, teraz interesują ją przede wszystkim projekty artystyczne lub związane z podróżami i ludźmi. Pracowała dla wielu magazynów mody i wydawnictw specjalizujących się w fotografii w Polsce i na świecie - mówi zaprasza Eliza Wesołowska-Szwede.

Wystawę zdjęć Barbary Czartoryskiej będzie można oglądać we Wsoli do końca roku.

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus. Zbiórka o godz. 16.20 na przystanku przy ul. Chrobrego (przy centrum Vis a Vis).

Żródło: Muzeum Gombrowicza we Wsoli

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/gombrowicza1_1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96