Promocje dwóch ważnych radomskich książek

Promocje dwóch ważnych radomskich książek
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W swojej najnowszej publikacji dr Piątkowski pokazuje, jaki obraz dystryktu radomskiego Generalnej Guberni kreowali okupanci na łamach oficjalnej prasy, m.in. „Dziennika Radomskiego”, „Kuriera Częstochowskiego” czy „Kuriera Kieleckiego”. Historyk skonfrontował te informacje z materiałami archiwalnymi, ukazując metody i skalę działań wydawców prasy, mających na celu manipulowanie czytelnikami. Obok zagadnień dotyczących życia gospodarczego, społecznego i kulturalnego ludności polskiej w czasie okupacji Sebastian Piątkowski sporo miejsca w swojej poświęcił propagandzie antysemickiej, ukierunkowanej na skłonienie Polaków do zerwania wszelkich kontaktów z Żydami.

Sebastian Piątkowski, przypomnijmy, jest historykiem. Przez wiele lat pracował w Archiwum Państwowym w Radomiu, obecnie jest pracownikiem radomskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Lista jego publikacji – książek, artykułów naukowych, edycji źródeł, redakcji i recenzji - obejmuje ponad 300 pozycji.

Spotkanie z autorem odbędzie się w czwartek, 20 lutego o godz. 17 w sali 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego. W tym samym czasie w sali kameralnej Resursy przy ul. Malczewskiego rozpocznie się spotkanie z Wojciechem Pestką - wielokrotnie nagradzanym, mieszkającym w Jedlni pisarzem, poetą, reporterem. W swojej najnowszej powieści "Powiedzcie swoim" opowiada o wydarzeniach Czerwca 76, oddając narrację fikcyjnemu oficerowi SB. Opowieść, toczoną charakterystycznym dla służb językiem, uzupełnił autor fragmentami zachowanych w zasobach IPN meldunków operacyjnych.

W programie wieczoru pokaz kronik filmowych z Radomia lat 70. XX wieku.

Dlaczego podobne imprezy kulturalne w Radomiu są organizowane w tym samym czasie? Jaki ma to sens? Czytaj nasz archiwalny i ciągle aktualny tekst TUTAJ.


nika, "7 Dni", RED, fot. archiwum cozadzien, Wikipedia.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy