Poznaj autora „Konduktu umarłych”

Poznaj autora „Konduktu umarłych”
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Jerzy Aleksander Wlazło urodził się w Radomiu i tu rozpoczął swoją karierę zawodową. Jest dziennikarzem prasowym i radiowym, powieściopisarzem. Przez wiele lat pracował w radomskich mediach, m.in. „Dzienniku Radomskim”, „Echu Dnia”, Radiu Rekord i Telewizji Dami. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Jako pisarz debiutował - w 2011 roku - powieścią „Kot Syjonu”. Kolejna książka – „Na wczoraj” - ukazała się dwa lata później. W tym roku Jerzy A. Wlazło wraz ze Zbigniewem Pawlakiem napisał „Pęknięte miasto. Biesłan” – reporterską opowieść o ataku terrorystów na szkołę w maleńkim kaukaskim miasteczku i o tym, jak ludzie radzą sobie z tragedią po dziesięciu latach.

„Kondukt umarłych” to kryminał, nawiązujący do „Kota Syjonu”, jego prequel. Główny bohater - Hubert, próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczo powiązanych morderstw. A wszystko to dzieje się, rzec by można, na naszym chodniku, ponieważ znaczna część książki rozgrywa się w Radomiu i okolicach, m.in. w Bardzicach, Jedlni-Letnisku i Przytyku. Autor zapewnia, że cała akacja jest fikcją literacką, ale przyznaje, że w książce odnaleźć można wiele sytuacji wziętych wprost z jego życia. Dlatego wraz z głównym bohaterem poznajemy postaci, których pierwowzorami są ludzie mediów warszawskich czy radomskich. Jednym z nich jest nieżyjący już Wojciech Ozimek, znany i lubiany w Radomiu dziennikarz, prywatnie przyjaciel autora.

nika

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy