Literatura na wiosnę!

Literatura na wiosnę!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Tegoroczna Wiosna Literacka będzie się odbywać między 23 a 25 kwietnia. Na te dni zaplanowano promocje trzech nowych książek radomskich twórców, spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem.  Imprezie towarzyszy wystawa 48 artystów z naszego miasta  "Format Maksymalny A4". Informacje o niej znajdziecie w artykule: "Format na maksa czyli wystawa zbiorowa".

  • 23 kwietnia o godzinie 17.00 rozpocznie się spotkanie z redaktorami książki "Buntownik. Cyklista. Kosmopolak. O Andrzeju Bobkowskim i jego twórczości" Jarosławem Klejnockim i Andrzejem Kowalczykiem.  Książka dotyczy sylwetki twórczej Andrzeja Bobkowskiego. 

    Ten wybitny pisarz, przez lata nie wydawany w Polsce i pomijany w krajowych kanonach lektur, dziś zyskuje dużą popularność. Jest nie tylko wydawany, ale stał się też tematem wielu prac naukowych. Redaktorzy tomu przybliżą słuchaczom postać i twórczość kontrowersyjnego pisarza.

  • 24 kwietnia o godzinie 17.00  radomianie będą mogli osobiście porozmawiać ze znakomitym reportażystą Jackiem Hugo-Baderem. Ten polski dziennikarz został uhonorowany między innymi nagrodą "Grand Press" i "Bursztynowego Motyla", nominowany był również do Nagrody Literackiej Gdynia czy Nagrody Nike za "W rajskiej dolinie wśród zielska".
  • 25 kwietnia o godzinie 17.00 wydawnictwo Lucky zaprezentuje trzy najnowsze powieści radomskich pisarzy: Grzegorza Bartosa "Opowieści o dwóch meczach i morderstwie" , Jerzego Madejskiego "Połowa mężczyzny" i Jana Michalskiego "Dwie strony medal". Wszystkie książki zostały wydane w tym roku. Zapraszamy na spotkania z autorami.


Wywiad z Grzegorzem Bartosem: "Pisanie jest częścią mnie"Foto: Adam Kliczek / Wikipedia, CC-BY-SA-3.0

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu


red. D.T.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy