Klub Historyczny "Grota" zaprasza na spotkanie

Klub Historyczny
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Tematem przewodnim spotkania będzie "Masowy mord na żołnierzach polskich w Dąbrowie koło Ciepielowa we wrześniu 1939 r. (fakty - interpretacje - mity)". Swój wykład zaprezentuje dr Sebastian Piątkowski i prok. Andrzej Wojtyś z Instytutu Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie Delegatura w Radomiu. Przedstawią oni najnowsze ustalenia w sprawie masowego mordu żołnierzy z perspektywy naukowej, jak również od strony śledztwa prowadzonego przez Instytut Pamięci Narodowej.

Poprzednim tematem, który został podjęty podczas spotkania zorganizowanego przez radomski Klub Historyczny "Grota" była pacyfikacja w Michniowie (12–13 VII 1943 r.). Wówczas Katarzyna Jedynak z Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie zaprezentowała wykład "Michniów. Zbrodnia bez przedawnienia".

Klub Historyczny "Grota" powstał w 2010 roku z inicjatywy historyków pracujących w Delegaturze Instytutu Pamięci Narodowej w Radomiu oraz kombatantów zrzeszonych w radomskim okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Data: 26.04.2012
Godzina: 17.00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiuźródło: Klub Historyczny "Grota" w Radomiu


 

red. D.T.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy