Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Jedźmy na III Warszawskie Targi Książki!

Jedźmy na III Warszawskie Targi Książki!

Warszawskie Targi Książki rozpoczynają się już 10 maja w Pałacu Kultury i Nauki. Będzie to trzydniowa impreza, podczas której pojawi się 400 autorów oraz zaprezentuje się 500 wystawców. Tego wydarzenia żaden miłośnik literatury nie może przegapić.


Podczas targów będzie można zakupić nowości i bestsellery w przystępnych cenach, jak również zapoznać nowinkami technologicznymi z rynku wydawniczego. Zainteresowani rabaty znajdą w najnowszym numerze magazynu KSIĄŻKI.  Goście Targów otrzymają także kupony rabatowe wraz z biletem wstępu.

Nowością tegorocznych Targów będą spotkania i debaty z udziałem autorów książek z pogranicza różnych dziedzin nauk społecznych. Warszawskie Targi Książki proponują w tym roku młodzieży gimnazjalnej program lekcji literatury przygotowany we współpracy z Instytutem Badań Literackich PAN i Uniwersytetem Warszawskim.

Inicjatorem Warszawskich Targów Książek są polscy wydawcy i warszawska spółka targowa Murator EXPO. Warszawskie Targi Książki  organizuje powołana w 2010 roku spółka Targi Książki. W roli organizatora wykonawczego występuje firma Murator EXPO.

Pięciuset wystawców Warszawskich Targów Książki szczelnie zapełni powierzchnię parteru i piętra Pałacu Kultury i Nauki (zgodnie z nazewnictwem PKiN – poziom II i IV) oraz górne kuluary Sali Kongresowej. Czasowo wykorzystywane będą także dolne kuluary Sali Kongresowej.

-W porównaniu do ubiegłorocznej edycji targów liczba stoisk wystawienniczych wzrosła. Nie oznacza to jednak większej liczby wystawców. Dzieje się tak dlatego, że – szczególnie – w stoiskach narodowych wystawców zagranicznych ilość występujących kolektywnie współwystawców co roku podlega istotnym wahaniom. W tym roku powierzchnia wystawiennicza jest wykorzystana w 100% także z uwagi na to, iż niektórzy nasi wystawcy powiększyli swoje stoiska. Są wśród nich: Firma Księgarska Olesiejuk, Prószyński i S-ka, Wydawnictwo Czarna Owca, Świat Książki (Weltbild Polska), Wydawnictwo ISKRY, Wydawnictwo ARKADY, Australia (Australian Trade Commision Austrade) czy Armenia (Ministerstwo Kultury Armenii). Chcielibyśmy życzyć Warszawskim Targom Książki rokrocznego bicia rekordów w każdej dziedzinie. Jednak przede wszystkim dokładamy starań by WTK były barwną, żywiołową imprezą dla czytelników a przy tym przedsięwzięciem korzystnym pod względem wizerunkowym i handlowym dla wystawców. Czego życzylibyśmy sobie i wystawcom w tym roku najbardziej? Rekordowej sprzedaży książek! – podkreślił Jacek Oryl, dyrektor Targów.

Nowością będzie „Kanapa Literacka” – miejsce, gdzie w swobodnej i nieograniczonej atmosferze czytelnicy mogą spotkać się z ulubionym autorem. Na „Kanapie Literackiej” (Sala Kopernika) zasiądą w tym roku m.in.: Adam Makowicz, Jarosław Zieliński, prof. Maria Szyszkowska i Gabriel Leonard Kamiński. Na „Kanapie Literackiej” zasiądzie też Andrzej Sapkowski – laureat przedtargowego Plebiscytu Warszawskich Targów Książki i portalu Lubimyczytać.pl na ulubionego autora, którego czytelnicy chcieliby spotkać na Targach.

W sobotę na targach w ramach Dnia Reportażu można będzie spotkać tegorocznych finalistów Nagrody
im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, którymi są: Francisco GOLDMAN, LIAO Yiwu, Raja SHEHADEH, Filip SPRINGER i Colin THUBRON i Festiwal Komiksowa Warszawa - jedyny festiwal w stolicy, pozwalający zanurzyć się w bogatym świecie narracji obrazkowej. Podczas czterech dni festiwalu będzie można spotkać komiksowych autorów z Polski
(T. Baranowski, G. Rosiński, M. Śledziński, M. Skutnik) i z zagranicy (R. Surżenko, B. Bolland), a także uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, prelekcjach i wykładach.

W czwartek odbędzie się debata „Koniec świata jaki znaliśmy. Utopie przyszłości” – z udziałem prof. Haralda Welzera, wybitnego psychologa społecznego, współautora (wraz z Clausem Leggewie) książki „Koniec świata, jaki znaliśmy. Klimat, przyszłość i szanse demokracji” wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej (premiera na Targach).

W sobotę odbędzie się organizowana przez wydawnictwa: tygodnika „Polityka”, Agora oraz Studio Emka debata „Z książką łatwiej nie tylko w kryzysie” z udziałem autorów: Piotra Sarzyńskiego „Wrzask w przestrzeni”, Witolda M. Orłowskiego „Świat do przeróbki. Spekulanci, bankruci, giganci i ich rywale” oraz Sławomira Lachowskiego „Droga ważniejsza niż cel”.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Na targach można będzie ponadto obejrzeć 11 wystaw, wśród nich wystawę poświęconą szwedzkiemu nobliście Tomasowi Tranströmerowi. Przy tej okazji warto zaznaczyć, że Tomas Tranströmer gościć będzie
w Warszawie w terminie WTK. Wydawnictwo a5 oraz Teatr na Woli zapraszają na wieczór poezji Tomasa Tranströmera z okazji premiery tomu „Wiersze i proza 1954-2004”. Spotkanie odbędzie się 11 maja 2012 r. o godz. 18.00 w Teatrze Na Woli. Wstęp jest wolny.

Ważną rolę na Warszawskich Targach Książki odgrywa wykorzystanie i użytkowanie nowych technologii. Specjaliści z branży wydawniczej będą mogli wziąć udział w całodniowych piątkowych warsztatach poświęconych książce cyfrowej. Główne zagadnienia spotkań z cyklu „Książka cyfrowa w praktyce” to estetyka i specyfikacja książki elektronicznej, obecny stan i perspektywy rynku książki cyfrowej, szczególnie aktualne kwestie ochrony praw twórców i wydawców, zagadnienia z zakresu promocji i polityki cenowej. Mowa też będzie o nietrafionych pomysłach, nieuzasadnionych obawach, niewykorzystanych możliwościach, ale także o skutecznych modelach biznesowych na rynku książki elektronicznej. Warsztaty poprowadzą specjaliści z firm eLib.pl oraz Nexto.pl przy współudziale przedstawicieli firm bezkartek.pl oraz INPINGO.

 

Szczegółowy program wydarzeń Warszawskich Targów Książki 2012 dostępny jest pod adresem: www.targi-ksiazki.waw.pl

 

Warszawskie Targi Książki czynne będą w dniach i godzinach:

10 maja 2012 (czwartek) 10.00-18.00

11 maja 2012 (piątek) 10.00-19.00

12 maja 2012 (sobota) 10.00-19.00

13 maja 2012 (niedziela) 10.00-17.00

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Cennik biletów:

Bilet normalny jednokrotnego wstępu 10 zł
Bilet ulgowy jednokrotnego wstępu      5 zł
Bilet rodzinny jednokrotnego wstępu 18 zł
Imienny karnet wielokrotnego wstępu dla jednej osoby    20 zł

Zasady wstępu:

Bilet ulgowy - za okazaniem legitymacji: emeryci i renciści, uczniowie i studenci do 26 roku życia

Bilet rodzinny: dwoje dorosłych + 1-3 dzieci do lat 18-tu (dzieci powyżej 12 roku życia proszone są o okazanie legitymacji szkolnej)

Wstęp wolny:

  • Bibliotekarze po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
  • Księgarze po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
  • Dziennikarze za okazaniem legitymacji prasowej
  • Zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne z opiekunami po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
  • Dzieci poniżej 12 roku życia
  • Seniorzy po 70 roku życia
  • Osoby z widoczną niepełnosprawnością w towarzystwie opiekuna
  • Osoby bezrobotne, zarejestrowane w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy

 


źródło: www.targi-ksiazki.waw.pl

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy