Jedźmy na III Warszawskie Targi Książki!

Jedźmy na III Warszawskie Targi Książki!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Warszawskie Targi Książki rozpoczynają się już 10 maja w Pałacu Kultury i Nauki. Będzie to trzydniowa impreza, podczas której pojawi się 400 autorów oraz zaprezentuje się 500 wystawców. Tego wydarzenia żaden miłośnik literatury nie może przegapić.


Podczas targów będzie można zakupić nowości i bestsellery w przystępnych cenach, jak również zapoznać nowinkami technologicznymi z rynku wydawniczego. Zainteresowani rabaty znajdą w najnowszym numerze magazynu KSIĄŻKI.  Goście Targów otrzymają także kupony rabatowe wraz z biletem wstępu.

Nowością tegorocznych Targów będą spotkania i debaty z udziałem autorów książek z pogranicza różnych dziedzin nauk społecznych. Warszawskie Targi Książki proponują w tym roku młodzieży gimnazjalnej program lekcji literatury przygotowany we współpracy z Instytutem Badań Literackich PAN i Uniwersytetem Warszawskim.

Inicjatorem Warszawskich Targów Książek są polscy wydawcy i warszawska spółka targowa Murator EXPO. Warszawskie Targi Książki  organizuje powołana w 2010 roku spółka Targi Książki. W roli organizatora wykonawczego występuje firma Murator EXPO.

Pięciuset wystawców Warszawskich Targów Książki szczelnie zapełni powierzchnię parteru i piętra Pałacu Kultury i Nauki (zgodnie z nazewnictwem PKiN – poziom II i IV) oraz górne kuluary Sali Kongresowej. Czasowo wykorzystywane będą także dolne kuluary Sali Kongresowej.

-W porównaniu do ubiegłorocznej edycji targów liczba stoisk wystawienniczych wzrosła. Nie oznacza to jednak większej liczby wystawców. Dzieje się tak dlatego, że – szczególnie – w stoiskach narodowych wystawców zagranicznych ilość występujących kolektywnie współwystawców co roku podlega istotnym wahaniom. W tym roku powierzchnia wystawiennicza jest wykorzystana w 100% także z uwagi na to, iż niektórzy nasi wystawcy powiększyli swoje stoiska. Są wśród nich: Firma Księgarska Olesiejuk, Prószyński i S-ka, Wydawnictwo Czarna Owca, Świat Książki (Weltbild Polska), Wydawnictwo ISKRY, Wydawnictwo ARKADY, Australia (Australian Trade Commision Austrade) czy Armenia (Ministerstwo Kultury Armenii). Chcielibyśmy życzyć Warszawskim Targom Książki rokrocznego bicia rekordów w każdej dziedzinie. Jednak przede wszystkim dokładamy starań by WTK były barwną, żywiołową imprezą dla czytelników a przy tym przedsięwzięciem korzystnym pod względem wizerunkowym i handlowym dla wystawców. Czego życzylibyśmy sobie i wystawcom w tym roku najbardziej? Rekordowej sprzedaży książek! – podkreślił Jacek Oryl, dyrektor Targów.

Nowością będzie „Kanapa Literacka” – miejsce, gdzie w swobodnej i nieograniczonej atmosferze czytelnicy mogą spotkać się z ulubionym autorem. Na „Kanapie Literackiej” (Sala Kopernika) zasiądą w tym roku m.in.: Adam Makowicz, Jarosław Zieliński, prof. Maria Szyszkowska i Gabriel Leonard Kamiński. Na „Kanapie Literackiej” zasiądzie też Andrzej Sapkowski – laureat przedtargowego Plebiscytu Warszawskich Targów Książki i portalu Lubimyczytać.pl na ulubionego autora, którego czytelnicy chcieliby spotkać na Targach.

W sobotę na targach w ramach Dnia Reportażu można będzie spotkać tegorocznych finalistów Nagrody
im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, którymi są: Francisco GOLDMAN, LIAO Yiwu, Raja SHEHADEH, Filip SPRINGER i Colin THUBRON i Festiwal Komiksowa Warszawa - jedyny festiwal w stolicy, pozwalający zanurzyć się w bogatym świecie narracji obrazkowej. Podczas czterech dni festiwalu będzie można spotkać komiksowych autorów z Polski
(T. Baranowski, G. Rosiński, M. Śledziński, M. Skutnik) i z zagranicy (R. Surżenko, B. Bolland), a także uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, prelekcjach i wykładach.

W czwartek odbędzie się debata „Koniec świata jaki znaliśmy. Utopie przyszłości” – z udziałem prof. Haralda Welzera, wybitnego psychologa społecznego, współautora (wraz z Clausem Leggewie) książki „Koniec świata, jaki znaliśmy. Klimat, przyszłość i szanse demokracji” wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej (premiera na Targach).

W sobotę odbędzie się organizowana przez wydawnictwa: tygodnika „Polityka”, Agora oraz Studio Emka debata „Z książką łatwiej nie tylko w kryzysie” z udziałem autorów: Piotra Sarzyńskiego „Wrzask w przestrzeni”, Witolda M. Orłowskiego „Świat do przeróbki. Spekulanci, bankruci, giganci i ich rywale” oraz Sławomira Lachowskiego „Droga ważniejsza niż cel”.

Na targach można będzie ponadto obejrzeć 11 wystaw, wśród nich wystawę poświęconą szwedzkiemu nobliście Tomasowi Tranströmerowi. Przy tej okazji warto zaznaczyć, że Tomas Tranströmer gościć będzie
w Warszawie w terminie WTK. Wydawnictwo a5 oraz Teatr na Woli zapraszają na wieczór poezji Tomasa Tranströmera z okazji premiery tomu „Wiersze i proza 1954-2004”. Spotkanie odbędzie się 11 maja 2012 r. o godz. 18.00 w Teatrze Na Woli. Wstęp jest wolny.

Ważną rolę na Warszawskich Targach Książki odgrywa wykorzystanie i użytkowanie nowych technologii. Specjaliści z branży wydawniczej będą mogli wziąć udział w całodniowych piątkowych warsztatach poświęconych książce cyfrowej. Główne zagadnienia spotkań z cyklu „Książka cyfrowa w praktyce” to estetyka i specyfikacja książki elektronicznej, obecny stan i perspektywy rynku książki cyfrowej, szczególnie aktualne kwestie ochrony praw twórców i wydawców, zagadnienia z zakresu promocji i polityki cenowej. Mowa też będzie o nietrafionych pomysłach, nieuzasadnionych obawach, niewykorzystanych możliwościach, ale także o skutecznych modelach biznesowych na rynku książki elektronicznej. Warsztaty poprowadzą specjaliści z firm eLib.pl oraz Nexto.pl przy współudziale przedstawicieli firm bezkartek.pl oraz INPINGO.

 

Szczegółowy program wydarzeń Warszawskich Targów Książki 2012 dostępny jest pod adresem: www.targi-ksiazki.waw.pl

 

Warszawskie Targi Książki czynne będą w dniach i godzinach:

10 maja 2012 (czwartek) 10.00-18.00

11 maja 2012 (piątek) 10.00-19.00

12 maja 2012 (sobota) 10.00-19.00

13 maja 2012 (niedziela) 10.00-17.00

Cennik biletów:

Bilet normalny jednokrotnego wstępu 10 zł
Bilet ulgowy jednokrotnego wstępu      5 zł
Bilet rodzinny jednokrotnego wstępu 18 zł
Imienny karnet wielokrotnego wstępu dla jednej osoby    20 zł

Zasady wstępu:

Bilet ulgowy - za okazaniem legitymacji: emeryci i renciści, uczniowie i studenci do 26 roku życia

Bilet rodzinny: dwoje dorosłych + 1-3 dzieci do lat 18-tu (dzieci powyżej 12 roku życia proszone są o okazanie legitymacji szkolnej)

Wstęp wolny:

  • Bibliotekarze po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
  • Księgarze po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
  • Dziennikarze za okazaniem legitymacji prasowej
  • Zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne z opiekunami po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
  • Dzieci poniżej 12 roku życia
  • Seniorzy po 70 roku życia
  • Osoby z widoczną niepełnosprawnością w towarzystwie opiekuna
  • Osoby bezrobotne, zarejestrowane w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy

 


źródło: www.targi-ksiazki.waw.pl

red. D.T.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/logotyp_wtk.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96