Dziś Hanna Suchocka w Radomiu!

Dziś Hanna Suchocka w Radomiu!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Będzie to jednocześnie promocja książki Suchockiej "Rzymskie pasje". Osnową książki jest opowieść o kościołach stacyjnych Rzymu. Kościoły wzięły swą nazwę od tzw. stacji wielkopostnych, czyli pobożnego nawiedzania w okresie Wielkiego Postu, miejsc związanych pierwszymi męczennikami. Każdego dnia celebruje się modlitwy w innej świątyni związanej ze świadectwem wiary pierwszych chrześcijan-męczenników. Na tej kanwie autor opowiada o swoim chrześcijaństwie.

Książkę tak opisał Krzysztof Zanussi: „Ta książka to trzy w jednej. Pierwsza to wędrówka po Rzymie, świetne zdjęcia nieznanych kościołów i skarbów, które się w nim znajdują. Spotkanie piękna to dla turysty. Druga z książek to osobista opowieść Hanny Suchockiej o wielkopostnych wędrówkach.  A całość to świetna lektura dla myślącego człowieka.”

HANNA SUCHOCKA - (ur. w 1946 w Pleszewie) – polska polityk, radca prawny i nauczyciel akademicki. W latach 1992–1993 premier Polski, minister sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2001–2013 ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Zakonie Maltańskim. Posłanka na Sejm PRL VIII kadencji i na Sejm X, I, II i III kadencji.

RED

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy