Biblioteka internetowa skarbnicą literatury

Biblioteka internetowa skarbnicą literatury
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

I nbiblioteka internetowaie chodzi o opowiadania czy krótkie wiersze, ale całe powieści, niekiedy wielotomowe, a także tomiki poetyckie najwybitniejszych twórców dawnych epok literackich. Niewiarygodne? A jednak prawdziwe. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać i jaką frazę wpisać w wyszukiwarce. Zyskanie wiedzy, doświadczenia i wprawy w tym zakresie, ułatwia niebywale życie oraz nasze nerwy pozostawia w błogim spokoju. Biblioteki miejskie choćby nawet chciały, nie są w stanie aktualizować swojego księgozbioru na bieżąco, problemy również sprawiają pozycje książkowe, które należą do zamierzchłych czasów piśmiennictwa polskiego. A dana książka bywa nam niekiedy niezbędna do przygotowania się do zajęć czy do stworzenia literatury przedmiotowej lub podmiotowej pracy licencjackiej i magisterskiej.

Biblioteki internetowe starają się umożliwić dostęp do zasobów literatury polskiej wszystkim osobom, które z z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do tradycyjnej książki, a także żyją w małych, podmiejskich miejscowościach, więc ich jedyną formą obcowania z literaturą czy sztuką wysoką jest internet.

Dlatego też warto zapoznać się z zasobnymi dwóch bibliotek internetowych:

  • WIRTUALNA BIBLIOTEKA LITERATURY POLSKIEJ, w której zasobach można znaleźć pozycje książkowe wybitnych poetów i prozaików rodzimej literatury, jak: Adam Asnyk, Kazimierz Brodziński, Michał Bałucki, Wacław Berent, Jak Kasprowicz, Juliusz Słowacki, Adam Mickiewicz, Julian Ursyn Niemcewicz, Jan Potocki i wielu, wielu innych.

www.literat.ug.edu.pl

  • POLSKA BIBLIOTEKA INTERNETOWA, w której znajdują się pozycje kulturalne, edukacyjne, jak również naukowe.
Katalog obejmuje: 
  1. Klasykę literatury polskiej,
  2. Podręczniki akademickie oraz publikacje naukowe,
  3. Dokumenty archiwalne,
  4. Publikacje przeznaczone dla osób niewidomych,
  5. Archiwalia nieliterackie - rękopisy muzyczne oraz pozycje kartograficzne,
  6. Dzieła malarstwa, grafiki oraz fotografii,
  7. Czasopisma i periodyki naukowe.

www.pbi.edu.pl
Dorota Trojanowska

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy