Album na 200 - lecie cmentarza przy ulicy Limanowskiego

Album na 200 - lecie cmentarza przy ulicy Limanowskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Pomysłodawcą albumu jest Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego.
- Album "Ocalić od zapomnienia", który w całości jest poświęcony najstarszej nekropolii w mieście, będzie doskonałym źródłem informacji dla młodszych pokoleń. W albumie jest mnóstwo pięknych zdjęć oraz kalendarium, które opisuje historię tego miejsca. Książka jest również podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy od lat dbają o ratowanie starych, często zniszczonych grobowców - powiedziała Barbara Pikiewicz ze Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego.

Za opracowanie kalendarium albumu odpowiadała Helena Kisiel, za konsultacje historyczne Katarzyna Wrona, natomiast autorem zdjęć jest Wojciech Stan.

- Fotografuję zabytki cmentarza od wielu lat. Wybierając zdjęcia do albumu miałem duży problem. Starałem się wybierać solidne fotografie, które jak najlepiej pokażą piękno tego miejsca. W sumie mam już prawie 4 tys. zdjęć z różnych etapów rewitalizacji cmentarza. Pamiętajmy, że wszystko się zaczyna, trwa i kończy. Gdyby nie ludzie dobrej woli, tej nekropolii by nie było - dodał Wojciech Stan, artysta - fotografik. 

Album będzie można nabyć m.in. podczas kwesty Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego 1, 2 i 3 listopada.

Mariusz Skopek (m.skopek@cozadzien.pl)/foto. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy