Slam poetycki w Auli

Slam poetycki w Auli
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Impreza skierowana jest do osób piszących różne formy poetyckie, zarówno dla tych co stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie, jak i również dla osób z dorobkiem literackim.
Slam jest to forma otwartego konkursu słowa mówionego – pojedynku na słowa. 

Co to jest SLAM?
Skrzyżowanie poezji i performance`u, swoisty festiwal słowa mówionego stawiający na pierwszym miejscu kontakt poety z odbiorcami jego wierszy. Jest to impreza podczas, której prezentują swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno ich treść, jak i umiejętności oratorskie poety oraz pomysł na autoprezentację. Rolę jury pełni publiczność i interakcja między autorem a publicznością jest tu pierwszoplanowa - tworzy niepowtarzalną atmosferę. To publiczność wyłania najlepszego slamera wieczoru.

Zasady:
• każdy uczestnik prezentuje wyłącznie własne wiersze 
• występuje maksymalnie przez 3 minuty 
• nie używa instrumentów, rekwizytów, kostiumów 
• teksty mogą być mówione, śpiewane lub rapowane bez użycia podkładu muzycznego 
• slam dzieli się na 3 etapy – w każdym z nich o wynikach decyduje publiczność 
• uczestnik musi być przygotowany do prezentacji kilku tekstów (co najmniej 3) w przypadku kwalifikacji do kolejnych etapów 
• w slamie może wystąpić każdy zgłaszający chęć uczestnictwa – zapisy w Klubie lub pod numerem 781 705 151. 
Na slamie będziecie mieli możliwość ujrzenia wielkiej różnorodności form poetyckich, poczynając od klasycznych stylistów, ludzi związanych z kulturą hip-hop, przedstawicieli różnych mniejszości, ekscentryków itp. Same utwory będą równie zróżnicowane. 
Wszyscy uczestnicy mogą pisać na dowolny temat, w dowolnym stylu i przedstawiać swoje teksty w dowolny sposób – GŁÓWNA ZASADA – róbmy tak, by nikt nie czuł się urażony, wszyscy się dobrze bawimy !

Red. N.Z.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/2_student/slam.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96